Stil sahibi erkeğin

11 alışkanlığı

Giriş Tarihi: 15.06.2016 12:22 Güncelleme Tarihi: 15.06.2016 12:22

ESASLARIN NE OLDUĞUNU BİLİN VE ONA GÖRE GİYİNİN

thread.com sayfasının baş stilisti Georgia Boal Russell'ın dediği gibi: "Steve McQueen'den James Dean'e, modanın tüm ikonlaşmış erkekleri esaslardan uzaklaşmamıştır." Bu da demek oluyor ki dolabınızdan eksik etmemeniz gerekenlerden bazıları: beyaz tişört, gökyüzü mavisi Oxford gömlek, gri kazak, kaliteli yün kaban ve koyu renkli denim pantolonlarınız.

İNTERNETE ÇOK GÜVENMEYİN, KENDİNİZ ALIN

İnternet üzerinden alışveriş yapmak ve bunu yaparken sadece parmaklarımızın hareket etmesi güzel bir duygu olsa da bunu sürekli yapmak işin ruhunu kaçırabilir. Üstelik almak istediğiniz ürünün kumaşına dokunmak ve üstünüzde denemek gibi lüksleriniz de oluyor.

SÜREKLİ NE GİYECEĞİNİZİ PLANLAMAYIN

Dünden hazırladığınız kıyafeti sabah uyandığınızda giymek istemeyebilirsiniz. Siz uyurken atılan e-postaları görünce programınızın değiştiğini de fark edebilirsiniz. Spontane giyinmek genelde böyle günlerde sizin için en uygun karar.

İÇ ÇAMAŞIRLARINIZA ÖZEN GÖSTERİN

Hamilton & Hare markasının kurucusu Olivia Francis'e kulak verelim: "Dolabınızdaki tüm kıyafetlere gösterdiğiniz özen kadar iç çamaşırınıza da aynı şekilde yaklaşmanız gerekir." İç çamaşırlarınızı da ütüleyin, tıpkı gömlekleriniz gibi.

EN ÇOK GÖRDÜĞÜNÜZ KİŞİ TERZİNİZ OLSUN

Erkek giyiminde bir santimetre bir kilometre demektir ve bir cekette yapılan en küçük değişiklik bile büyük farklar yaratabilir. Her zaman için kendinize yakışını ve vücudunuza tam geleni giyin.

DÖNÜŞÜMLÜ GİYİN

Her zaman takım elbise giymeniz gereken bir iş için yüzlerce gömlek, ceket, pantolon ve ayakkabı almanız gerekmiyor. 3-4 tane kaliteli takım elbise ve ayakkabıyı farklı kombinler yaparak giymek sizi iş yerindeki en stil sahibi kişi yapacaktır.

YIKAMA TALİMATLARINI ATMAYIN

Yeni aldığınız kazağınızı yıkadıktan sonra, aslında kuru temizlemeye götürmeniz gerektiğini fark ettiğiniz o anı tekrar yaşamamak için... Yıkama talimatlarına önem vererek aldığınız ürünleri daha uzun süre yeniymiş gibi giyebilirsiniz.

İSPANYOL PAÇAYA HAYIR

Bu konu hakkında zaten hemfikir olmamız gerekiyor.

AKSESUARLARA ÖNEM VERİN

Aynı renk kemer ve ayakkabıyı giyerken çantanızı ve saatinizi de unutmayın. Bunlar sizi hemen sadece güzel kıyafetleri olan kişiden stil sahibi olan birinin seviyesine taşıyacaktır.

PANTOLAN PAÇALARI

Pantolonlarınızın boyunu tutturmak en önemli göreviniz. Paça kısmının ayakkabıya dokunacak şekilde kesilmiş olmasına özen gösterin. Böylece yazın takım elbisenizin altına giydiğiniz ayakkabılarla gururla yürüyebilirsiniz.

JEAN'LERİNİZİ YIKAMAYIN

Denimleri eğer gerçekten yıkamanız gerekmiyorsa asla çamaşır makinesine atmayın. Böylece jeanleriniz uzun vadede daha iyi gözükür. Birkaç lekeyi nemli bir bezle silebilirsiniz. Çok az da sabun.

BİZE ULAŞIN