Rap müziğe bakış açımız Professor Green’i yakından tanıyınca tamamen değişti. Çünkü o hem yeteneğiyle hem de hayata bakış açısıyla tüm önyargılarımızı bir kenara bırakmamızı sağladı.

Giriş Tarihi: 25.01.2017 10:18 Güncelleme Tarihi: 25.01.2017 10:19

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ, FOTOĞRAFLAR: GETTY IMAGES

ALÇAKGÖNÜLLÜLÜK AİLEDEN GELİYOR
"Beni büyükannem büyüttü. O hayatta tanıyabileceğiniz en mütevazı insanlardan biri. Geçenlerde ona yeni bir çanta aldım. Büyük şaşkınlık içinde bana bunun 'çok fazla' olduğunu söyledi. Onun bu alçakgönüllülüğü beni çok etkiliyor. Sanıyorum ki çocukluğumu onunla geçirmek beni de küçük şeylerin kıymetini bilen birine dönüştürdü. Telefonumu evde bırakıp köpeğim Arthur'la yürüyüşe çıktığım zamanlar hayattaki en keyifli anlarım. İnsanlardan ve gürültüden uzaklaştığım saatler bana kendimi iyi hissettiriyor."

İNTERNET UTANCI
"Aslında internette benim hakkımda söylenenleri çok önemsemiyorum. Bu sanal dünyayı çok da ciddiye almamak gerektiğini biliyorum. Ama internetten kendim hakkında bir şeyleri silme şansım olsa 2009 yılından önceki fotoğraflarımı silmeyi isterdim. Dişlerimi yaptırmadan önceki görüntüm çok iç açıcı değil."

MUTFAKTA DA İYİ
"Konu mutfak olunca mütevazılığı bir kenara bırakmak durumundayım. Çünkü çok iyi yemek yaparım. Özellikle fırın yemekleri konusunda oldukça iyiyim. Eğer etkilemek istediğim birine yemek hazırlayacaksam kısık ateşte pişirdiğim kuzuyu taze soğanla süsleyerek hem göze hem de damağa hitap eden bir sofra kurarım."

ONU YANLIŞ TANIMAYIN
"İnsanlar beni gördüğünde iltifat ettiğini düşünerek tuhaf yorumlarda bulunuyor: 'Aslında zeki birisin' ya da 'Çok kibarmışsın' gibi. Hem rapçi olduğum için hem de vücudumdaki dövmeler yüzünden peşin hükümlü davranıyorlar. Bu nedenle beni kişisel olarak tanıdıklarında şaşırıyorlar. Aslında görgü kuralları ve terbiye konusunda oldukça hassas biriyim."

KİMLİK KARTI

TAM ADI:
Stephen Paul
Manderson.

DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:
Londra,
27 Kasım
1983.

ONU NEREDEN
TANIYORUZ:

Alive Till I'm
Dead, At Your
Inconvenience,
Growing Up In
Public
albümlerinden.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Lily Allen ile yaptığı Just Be Good To Green şarkısıyla şöhrete kavuştu.

Karaoke yapmaya bayılıyor. Nirvana'nın Smells Like Teen Spirit şarkısı ise karaokedeki favori şarkısı.

Eski eşi Millie Mackintosh'u bir dergide görüp ajansına ulaşmış ve ajanstan onları buluşturmasını istemiş.

BİZE ULAŞIN