Karşınızda

Oyuncu ve müzisyen Mert Carim, ilk single’ı Kış Düşmeden’i kısa süre önce yayınladı. Notalar ve sahne tozuyla örülü hayatını gelin, ondan dinleyelim.

Giriş Tarihi: 27.01.2017 10:43 Güncelleme Tarihi: 27.01.2017 10:44

HAZIRLAYAN: ZEYNEP SİPAHİ

MÜZİKAL YOLCULUĞU

"İki yaşında bir aile dostumuzun aldığı mini darbukayla başladı her şey. Ailem Gipsy Kings'ten Neşat Ertaş'a, Bee Gees'ten Müslüm Gürses'e çok sıkı müzik dinleyicisidir. Çok küçük yaşlarda okul koroları ve çeşitli müzik gruplarında davul, darbuka, bongo gibi vurmalı çalgılar çalmaya başladım. Sonrası zaten malum, bir daha kopamadım sahneden."

BİR AYRILIK HİKAYESİ

"Uzun süredir hayalini kurduğum ve emek harcadığım şarkım radyolarda, televizyon kanallarında, dijital ortamlarda dinleyici ile buluştu. Gerçekten çok mutluyum. Kış Düşmeden başımdan geçen bir ayrılık hikayesi aslında. Çok güzel ve büyük duygular yaşadığım uzun süreli bir birlikteliğim vardı. İlişki anlamında biraz zor biriyim sanırım. Beklenen oldu ve bir eylül günü terk edildim. Yaşadığım duygu yoğunluğunu ancak şarkı ile anlatabilirim diye düşündüm ve bir anda Kış Düşmeden doğdu."

DUYGULARIN PEŞİNDE

"Ben duygusal olarak çok belli etmemeye çalışsam da uçlarda yaşayan biriyim. Bu yüzden beni ayrılık ya da duygusal değişimler çok derinden ve sert etkiliyor. Bir dostumun söylediği söz ya da sevdiğim birinin bana bir kelamı uzun süre beni pesimist bir ruh haline itebiliyor. Ama şükürler olsun ki bunu anlatabileceğim bir mecra ve şansım var. O yüzden herhangi bir role veya besteye çalışırken yaşadığım bu duygusal buhranlar en büyük esin kaynağım oluyor."

RUHUN GIDASI

"Müziğe ve oyunculuğa çok erken yaşta başladım ve ikisinde de sahnede veya başka alanlarda çalışırken muazzam keyif ve heyecan duyuyorum. Ben severek ve aşkla yapılan her işin er ya da geç başarıya ulaşacağını düşünenlerdenim. Hem oyunculuğu hem de müzisyenliği çok büyük bir aşkla yapıyorum. Bu sebepten dolayı ruhum ikisini de icra ederken fani hayatla bağlantısını kesiyor. Bence dünya üzerinde bundan daha iyi ruhu besleyen bir an olamaz."

YENİ PROJELER

"Yakında bir tiyatro oyunu ile seyircinin karşısında olacağım. Yeni projem için şimdiden hazırlıklara başladım. Çok güzel bir şarkı daha hazırlıyorum. Umuyorum ki Mart ayında dinleyicilerle buluşturacağım. Diğer yandan sahne çalışmalarımız başlayacak. Dileyen okuyucular programımı sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirler."

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:
İstanbul,
9 Kasım 1986.
BURCU: Akrep
EĞİTİMİ: Müjdat
Gezen Sanat
Merkezi'nde
Klasik Türk
Müziği ve
Oyunculuk
okudu.

BİZE ULAŞIN