Karşınızda !

Şimdi sizleri hem sporcu hem müzisyen, hem çok yakışıklı hem de çok yetenekli biriyle tanıştıracağız! Yakında müzik camiasında adını fazlaca duyacağımız Sinan Güleryüz, iddiasında hiç haksız sayılmaz.

Giriş Tarihi: 06.03.2017 10:56 Güncelleme Tarihi: 06.03.2017 10:56

RÖPORTAJ DAMLA DURAK FOTOĞRAFLAR CAN TORUN STYLING SİMGE YÜCEPUR

Hatırlayanlarınız vardır, geçen sene tam da bu zamanlarda Palandöken'de Cosmo Winter Fling etkinliğimizi gerçekleştirmiş ve ile ilk kez orada karşılaşmıştık. Sabah Hillside spor etkinliğinde bizi epeyce terlettikten sonra akşam gitarını eline alıp müzikte de ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlamış ve bizi hayli şaşırtarak kendisine hayran bırakmıştı. Yeteneğini fark eden sadece biz değiliz elbette; Güleryüz'den son dönemde güzel haberler geldi kulağımıza. Sezen Aksu'nun desteğiyle müzik çalışmalarına başlamış! Yakında yepyeni bir popstarımız olacak sizin anlayacağınız… Tüm gelişmeleri, birinci ağızdan ve en hızlı şekilde dinlemek için Sezen Aksu'nun eski evi olan ve şu an müzik çalışmaları için kullandığı Stüdyo Lonca'da buluşuyoruz. Göze de, kulağa da fazlasıyla hitap eden bu yakışıklı adamı yakından tanıyın; pişman olmayacaksınız.

YAKINDA ŞARKILARINIZI DİNLEYİCİSİNE ULAŞTIRACAKSINIZ. NE ZAMANDAN BERİ MÜZİKLE İLGİLENİYORSUNUZ, BİZİ NELER BEKLİYOR?
Müzikle çok küçük yaştan beri ilgilendiğimi söyleyebilirim. Profesyonelliğe adım atma isteği bende yaklaşık 7-8 yıldır var fakat bir türlü doğru zamanın geldiğini hissetmedim. Ankaralıyım, İstanbul'a geldikten sonra öncelikle İstanbul Opera ve Balesi Müdürü Şamil Gökberk ile derslere başladım. İki yıllık eğitimin ardından Süheyla Yengi ile tanıştım. Süheyla Hoca gerçekten çok alçakgönüllü ve mütevazı biri... Hep işin mutfağında olmayı sevmiş ve medyatik olmayı tercih etmemiş. 20 yıl Sezen Aksu, beş yıl Kayahan gibi isimlerle çalışan bir vokal koçu ve şan eğitmeni. Kendisiyle bir senedir çok yoğun program içerisindeyiz; sahne ve müzik anlamında çalışmalarımız tam gaz devam ediyor. Şubat ayında Youtube kanalım aktif hale gelecek ve dinleyiciler, o özlenen ve sevilen 90'lar şarkılarını benden dinlemeye başlayacak. Sonrasında müzik kariyerimde yeni şarkılarla yol alacağım, Eylül ayı gibi planlıyoruz. Şu an isteğim, hiç tanınmamış birinin, kaliteli bir müzikle ne kadar yol alabileceğini görmek. O yüzden önceliğim müziğimi Youtube kanalından buluşturmak.

ŞU AN SEZEN AKSU'NUN ESKİ EVİ OLAN STÜDYOSUNDAYIZ. BİR ARAYA GELİŞİNİZ NASIL OLDU? SİZE NE KONUDA DESTEK VERİYOR?
Aslında burası Sezen Aksu'nun okulu diyebiliriz; uzun zamandır stüdyo Lonca olarak hizmet veriyor. Bu çatının altında eğitim almak ve profesyonel çalışmalarıma devam etmek çok keyifli. Burada başta Süheyla Yengi önderliğinde şarkı ve sahne çalışmalarının tamamını gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerin dışarıya göre çok daha profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştiğini söyleyebilirim. Ben de buraya gelerek hayalimin peşinden gittim ve bu okuldan mezun olmak için gerekli tüm çalışmaları şu an son derece profesyonel bir ekiple ilerletiyorum.

BÖYLE ÖNEMLİ BİR İSİM TARAFINDAN DESTEKLENMEK İNANILMAZ BİR DUYGU, DEĞİL Mİ? BELLİ Kİ SİZDE IŞIK GÖRMÜŞ...
Evet, kesinlikle Sezen Aksu tarafından desteklenmek çok önemli bir duygu… Sezen Hanım bazen çalışmalarımızı ve bestelerimizi dinleyerek değerli müzik bilgisini ve fikirlerini bizimle paylaşıyor. Zaten müzik içinde duygu ve gelecek görülmezse herhangi bir ilerleme olmaz.

GİTAR ÇALDIĞINIZI BİLİYORDUK, PİYANO ÇALIŞINIZA DA BİZZAT BURADA ŞAHİT OLDUK. BAŞKA HANGİ ENSTRÜMANLARI ÇALIYORSUNUZ?
Dedem keman, büyük amcam kanun, ablam gitar, küçük amcam gitar, dayım akordeon ve klavye çalıyor. Genetik önemli bir faktör. Ben altı yaşımda ilkokul korosunda yan flüt çalarak başladım aslında; müzik hocalarım hep özel bir yeteneğimin olduğunu söylerdi. 16 yaşlarımda gitarla devam etti bu serüven, gitarı geliştirince elektro gitar, saz ve ud gibi diğer enstrümanları da kurcalamaya başlamıştım. Piyano hayalim olmuştu; İstanbul'a geldiğimde denemek için oturduğumda iki elimle çalabiliyordum. Sanıyorum bu benim için işaretti. Hiçbir enstrüman için özel ders almadım. Şu an 14 enstrüman çalabiliyorum.

KENDİ SÖZ VE BESTELERİNİZ DE VAR MI?
Lise zamanından bu yana uzun uzun yazılar yazıyorum. Enstrüman kullanabilmekle beraber bunları müziğe dönüştürmeye başladım. Evet, kendi yaptığım besteler tabii ki var. Zaten müzikle uğraşmak için üretiyor olmak gerekli bence. İyi bir üreticiyseniz kendinizi geliştirmeniz daha kolay.

MÜZİĞİN YANI SIRA CİDDİ ANLAMDA SPORCU KİMLİĞİNİZ VAR. NELER YAPTIĞINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
Aslında sporculuk kısmı uzun bir süreç benim için. Yaklaşık 25 yıllık bir geçmiş diyelim… Voleybolla başladım. Sekiz sene Emlak Bankası'nın voleybol takımında oynadım ve şampiyonluklarımız oldu. Sonrasında başka takımlara transfer oldum. Beşiktaş'la görüşme yaptığım dönemde diz sakatlığımdan dolayı profesyonel kariyerimi sonlandırmak zorunda kaldım. Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olduğum için tüm branşlarda bilgi sahibiyim.

PEKİ, KENDİNİZİ EN ÇOK HANGİ TARAFA YAKIN HİSSEDİYORSUNUZ? KARİYERİNİZDE NE YÖNDE İLERLEYECEKSİNİZ?
Her şeyin doğru zamanı olduğuna inanan biriyim. Ben sporculuk kariyerimde gelmem gereken noktaya geldim ve bu kariyeri tamamladım. Şu an tüm benliğimle, tüm çalışmalarımla müzik adına bir şeyler yapmak istiyorum. İnsanlar beni tanımaya başladığında kesinlikle artık müzik yönümle tanımalı ama sporculuk kariyerimi de silip atamam. Zaten kim en iyisini istemez ki? Tabii istemek yetmez o yüzden çok uzun zamandır güzel işlerin çıkması için büyük bir ekiple uğraş içindeyiz.

BU KADAR YAKIŞIKLI VE YETENEKLİ BİR ADAMKEN, KADINLARIN DA İLGİSİ HAYLİ FAZLADIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM…
Annem güzellik uzmanı olduğu için bakım yaptıran kadınlarla yaklaşık beş yaşında tanıştım. Kadınların arasında büyüdüm desem yeridir! Bir de tabii ki dünyalar tatlısı ve bir o kadar otoriter ablam var. O bana hep 'ne olursa olsun karşındaki kadını kırmamalısın' der. O yüzden ben de hep hassas davranmışımdır kadınlara. Evet, çok ilginç olaylar yaşıyorum hatta bazen değişik teklifler bile alıyorum ama bu insanın aile terbiyesi ve doyum noktalarıyla çok bağlantılı. Karşımdaki kadını kırmadan reddetmeyi veya gelen bazı isteklerin bana uymadığını gayet kibarlıkla geri çevirmeyi biliyorum. Bir erkek için ilgi ve odak noktası olmak tabii ki keyifli ama bunu egoya dönüştürmemek lazım. Dediğim gibi kendi sınırlarınızı biliyorsanız hayattaki her ilginç olay keyifli bir hal alıyor.

SEVGİLİNİZ VAR MI?
Eğer bir işte gerçekten çok başarılı olmak istiyorsanız bu yolda yalnız yürümeniz gerekiyor çünkü hayatını size göre planlayan birini bulmak çok zor. Aslında planlamamalı da çünkü herkesin kendi özeli var ve kimse kimse için hayatını değiştirmemeli. Olanı olduğu gibi kabul eden birini bulmak zor. Fikrimi değiştirecek biri şimdiye kadar karşıma çıkmadı.

NASIL BİRİ SİZİ ETKİLEMEYİ BAŞARABİLİR?
Aslında her şeyin başı benim için doğallık... Doğal olan her şeyi çok severim ben; az makyaj, az kıyafet, az teknoloji, az ses. Şıkır şıkır olmak çok benlik değil! Dürüst ve açık olan, bakımlı ama doğal olan ve kendine güvenen, aile değerlerine önem veren, müziği hayatının her anında isteyen, sağlığı ve sevdikleriyle daha kaliteli zaman geçirmek için egzersiz yapan, seyahat seven kadınlar ilgimi çeker. Güven vermek çok önemli. Gözümü kapatıp kendimi rahatlıkla ellerine teslim edebileceğim bir kadın beni kendine aşık edebilir. İşte o zaman, birlikte uyanacağımız her sabah ondan önce uyanıp onu dakikalarca izleyebilirim.

PEKİ, SİZCE KADINI SEKSİ YAPAN ŞEYLER NELER?
Bazen bakışı, bazen saçını savurması, bazen sessizlikte gelen öpücük, bazen rüzgarla gelen parfüm kokusu gibi… Yaradılış gereği kadın erkeğe göre daha seksi yapıda zaten; önemli olan kısım bunu ne kadar kullandığı. Seksi diye tabir edebileceğim kadının fiziğinin kusursuz olmasından ziyade fit ve bakımlı olmasını isterim. Koku da beni çok çeker ya da iter.

KISKANÇLIĞA TAHAMMÜL EŞİĞİNİZ NE DURUMDA? SİZİNLE BİRLİKTE OLACAK KADININ BU KONUDA İŞİ ZOR ÇÜNKÜ…
Kıskançlık bence kişinin kendiyle olan yarışı. Kendine güvenen biri kimseyi rakip olarak görmediğinden kıskanmaz. Tabii ki karşı tarafın sınırlarını bilip davranışlarını ayarlaması da şart! Ben özelime karışılmasını sevmem ve karışmam da. Özgürlüğüne çok düşkün biriyim, her ne kadar ilişkilerimin tamamı hep uzun soluklu olsa da…

ÜZERİNDE "SUPERMAN" AMBLEMİ OLAN TİŞÖRTLER GİYDİĞİNİZİ FARK ETTİM… SEVİYOR MUSUNUZ?
Superman benim için hep idol oldu. Çocukluğumun kahramanı; hangimiz uçmak istemeyiz ve olması gereken yerde olması gereken zamanda olmak istemeyiz ki! Süper kahramanlarla ilgili bir mitoloji var: Hepsi evrim sonucu olan varlıklar ve hepsi süper kahramanlıklarını saklıyor. Batman, Hulk, Ironman, Örümcek Adam hepsi kahramanlıklarını maskeyle gizlerler. Oysa Superman gerçek hayattaki kimliğini gizler. Çünkü doğuştan kahraman olmakla sonradan olmak arasında çok büyük bir fark var!


BİZE ULAŞIN