Cindy Crawford gibi moda tarihinin gelmiş geçmiş en ikonik modellerinden birinin oğlu olan Presley Gerber’in kusursuz genetik mirasına da, genç yaşta kameralarla tanışmasına da şaşırmamak gerek. Ancak Gerber, kısa sürede annesinin kanatlarının altından çıkıp yolunu çizmek konusunda kararlı.

Giriş Tarihi: 25.04.2017 11:33 Güncelleme Tarihi: 25.04.2017 11:34

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ, FOTOĞRAFLAR: SPLASHNEWS.COM

HERKES ONU İSTİYOR
Moschino, Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Tommy Hilfiger ve Zadig&Voltaire derken Presley, moda camiasının yıldız isimlerinin defilelerinde ve kampanyalarında yer aldı. "Hiçbir zaman modellik yapacağımı düşünmemiştim. Kameranın önünde olma fikri beni çok geriyordu. İlk tecrübemden sonra 'Aslında keyifliymiş' diye düşündüm. Sonraki deneyimlerimde New York ve Milano gibi şehirlere gidip gelme fırsatı bulduğum için bu işi daha çok sevdim" diyor.

FOTOĞRAF TUTKUNU
Moda camiasındaki yükselişi bir kenara, Gerber aynı zamanda amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyor ve neredeyse her röportajında bu alanda kendini geliştirmek istediğini belirtiyor. En büyük ilham kaynağıysa kız kardeşi Kaia. Presley, geçtiğimiz yıllarda kız kardeşinin fotoğraflarını çekerek açtıkları Instagram hesabında bunları paylaşıyordu.

CINDY'NİN OĞLU OLMAK
Presley çocukluk yıllarında annesini set ortamında ziyaret etmesine rağmen 10 yaşına gelene kadar onun dünyaca ünlü bir model olduğunu anlamamış: "Tıpkı diğer anneler gibi o da beni okula getirip götürüyor, uyumadan önce başucumuzda kitap okuyordu. Bazı günler magazin basını önümüze atlayıp fotoğraflarımızı çekerdi. Uzunca bir süre bize bunun annemin işi dolayısıyla olduğunu anlatmaya çalıştılar. Ama o yaşlarda ünlü olmanın ne demek olduğunu anlayamamıştım."

KİMLİK KARTI
TAM ADI: Presley Walker Gerber.
DOĞUM YERİ VE TARİHİ: Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri, 2 Temmuz 1999.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

İleride bir gün babası gibi New York'ta kendi restoranını veya barını açmayı hayal ediyor.

Bozuk eşyaları tamir etmek konusunda gizli yeteneği var.

Boş zamanlarında genellikle sörf yapıyor.

Yalnızca Rolling Stones ve Guns N' Roses gibi klasik rock gruplarını dinliyor.

Kız kardeşinin de, kendisinin de Instagram'da kendi adlarını vermeden kullandıkları hesapları var.

BİZE ULAŞIN