Uzun zamandır ilgiyle takip ettiğimiz Berk Atan'ı tanımak için daha fazla sabrımızın kalmadığına karar verdik ve kendisiyle hemen bir araya geldik! Pozitif enerjisinin ve anında etkisi altına alan aurasının beyaz cama yansıdığından emin olduğumuz yakışıklı oyuncunun adını daha çok duyacağınızı söyleyebiliriz.

Giriş Tarihi: 09.05.2017 15:17 Güncelleme Tarihi: 09.05.2017 15:17

RÖPORTAJ DAMLA DURAK FOTOĞRAFLAR CEM TALU STYLING SİMGE YÜCEPUR

Mesleğimiz gereği iyi bir televizyon izleyicisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Kuşkusuz ki ekranda gördüğümüz yeteneklerin hepsi birbirinden güzel ve yakışıklı… Ancak bazı isimler var ki, artık adına star ışığı mı dersiniz bilemiyorum, insanın üzerinde farklı bir etki bırakıyor. İşte bu isimlerden biri... Çekim için bir araya geldiğimizde daha ilk saniyeden itibaren bu farklı elektriği ve samimiyeti hissediyoruz. Bir kere çok rahat ve mütevazı. Kendisini tamamen ekibin ellerine bırakıyor ve en önemlisi de çalıştığı kişilere sonuna kadar güveniyor. Tescilli model olmanın verdiği profesyonellikle çekim esnasında hiçbir zorluk yaşamıyoruz. Aralarda bulduğumuz her fırsatı ise sohbet ederek değerlendiriyoruz. Neşeli, esprili, dost canlısı bir adam... 25. yaşımızı ise en içten dilekleri ve o sıcak gülümsemesiyle kutlamayı ihmal etmiyor. Ve şimdi röportaja geçmeden önce bizim de ona bir mesajımız var: Sen de iyi ki doğmuşsun Berk Atan!

2013'te model olduğunuz yıllarda yaptığımız çekimden sonra yeniden bir aradayız? Hayatınızda neler değişti?
O zamanlar da kafanızda oyunculuk var mıydı? Evet, hep vardı. Her insanın hedefleri ve sevdiği mesleği yapma hayali vardır... Ben de o hayalin peşinde doğru zamanın gelmesini bekledim. Şu an çok sevdiğim oyunculuğu, her gün kendimi biraz daha fazla geliştirmeye çalışarak, öğrendiklerimin üzerine bir şeyler koymaya çalışarak icra ediyorum. Hayatımda değişen şey daha çok çalışmak oldu. Ama bundan hiç şikayetçi değilim.

Sohbet ederken babanızın futbolcu olduğundan, sizin de ilgilendiğinizden bahsetmiştiniz. Şu anda ünlü bir oyuncuyla değil, ünlü bir futbolcuyla da röportaj yapıyor olabilirdik, değil mi?
Futbola aşık biriyim evet, koyu da bir Galatasaray taraftarıyım ama futbolda seyirci olmak çok daha keyifli. Şu an yaptığım işten son derece mutluyum.

Öncesinde de dizi projeleriniz var ama asıl bu kadar sevilmenizi sağlayan işiniz Güneşin Kızları oldu. Bu ilgiyi bekliyor muydunuz?
Her projeye başlarken severek başlıyorsunuz, karşılığında seyircinin de sevmesini ve kabullenmesini umuyorsunuz. Doğru enerjiyi yakalarsınız seyirci de karşılığını kat ve kat veriyor. Güneşin Kızları da çok doğru ve çok güzel bir işti. Bendeki yeri hep ayrı olacak.

Oyunculuk eğitiminizin de devam ettiğini biliyoruz…
Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümü'nde 3. senemdeyim.

Gelelim yeni projeniz Dayan Yüreğim'e. Konusu itibariyle ağır bir dram. Bu rol sizi zorladı mı?
Güneşin Kızları'ndan sonra romantik komedi projelerinde yer almam için teklifler geldi fakat gönlümden geçen yine senaryosu güçlü bir dram projesinde yer almaktı. Bu düşünceye yoğunlaştım ve bekledim. Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye'nin gerçekleştirdiği Dayan Yüreğim senaryosunu okuduğumda ''bu işin içinde olmalıyım'' dedim. Oldukça gerçek ve samimi bir dünyası var. Bunda senaryo kadar yönetmenimiz Deniz Çelebi Dikilitaş'ın da etkisi büyük. Birlikte çalıştığım oyuncu büyüklerim ve arkadaşlarım da çok başarılılar. Sette yoğun ama mutlu bir çalışma ortamındayız.

Komedi projesi gelse ne düşünürsünüz?
Komedi işlerini her zaman sevmişimdir, birilerini güldürmek ve hayata neşe katmak önemli iş. İleride iyi bir projede yer almak beni de mutlu eder.

Şimdi bir de internet dizisi furyası başladı. Sizce tutar mı?
Teknoloji ve internet çağında yaşıyoruz, her şey çok çabuk gelişiyor, ilerliyor. Televizyonun yeri hayatımızda yadsınamaz ama internet dizilerinin de geleceğine inanıyorum. Neden olmasın?

Sinema filmi teklifleri aldığınızdan eminim. Var mı niyetiniz?
Sinema filmlerini çok önemsiyorum, iyi bir izleyici olduğumu söyleyebilirim. Teklifler geliyor, değerlendirme aşamasındayım. Sinema filmini kalıcı olması sebebiyle ayrıca değerli buluyorum. İlk sinema filmimin ne olacağını ben de merak ediyorum.

Çekimlerde en rahat çalıştığımız isimlerden birisiniz. Bunda modellik geçmişinizin de payı büyük olsa gerek?
Karşılıklı enerjiler tutunca insan daha rahat çalışıyor; bunun etkisi olmuş olabilir.

Pozitif enerjinizden de çok etkilendik, her zaman böyle misiniz?
Güne her zaman pozitif başlayıp öyle tamamlamaya çalışırım. Bana göre enerji bulaşıcı. Ne kadar pozitiflik o kadar mutluluk! Bu enerji işlere de yansıyor.

Kadınların size büyük ilgisi var. İlginç olaylar yaşıyor musunuz?
Bunu bir kadından duymak ne güzel; teşekkür ediyorum ama başıma bir çırpıda anlatabileceğim ilginç şeyler gelmedi.

Gerçi sizde "oraya gitmeyeyim, aman evden çıkmayayım" gibi endişeler olmadığını hissediyorum. Rahatsınız ve bu popülariteyi kabullenmiş gibisiniz…
Öyle bir endişem yok. Bu endişeyle yaşanmaz ki! Aslında konu popüler olmak ya da olmamak değil; konu mesleğini iyi yapmak, başarılı olmak. Popülerlik amaç değil, sonuç olmalı. Benim mesleğim oyunculuk ve diğer mesleklerden farkı televizyon ekranında olmak. Amacım izleyicilere iyi performans sergileyebilmek.

Merak ediyorum; kolay aşık olabilen biri misiniz?
Hayır, değilim.

Günümüzde bu işler genel olarak zorlaştı sanırım, kimse birbirine pek güvenemiyor. Sizce bunun kaynağı ne olabilir?
Sosyal medyadaki ulaşılabilirlik mi, tüketim çılgınlığı mı; ne düşünüyorsunuz? Hepsinin etkili olduğunu düşünüyorum. Sosyal medya üzerinden biri hakkında fikir sahibi olmak mümkün elbette. Bu fikrin ne kadar gerçeğeyakın olduğu önemli. Günün sonunda o kişinin göstermek istediği şeyi; görmemizi istediği şekilde, göstermek istediği kadarıyla biliyoruz. Genel olarak işlerin zorlaşıp zorlaşmadığı hakkında net bir yorum yapamasam da bir kişiyi sosyal medyadan değil, gerçek hayatta tanımanın doğruluğuna inanıyorum.

Nasıl kadınlar sizi etkilemeyi başarır?
Buna sırf kadınlar üzerinden bir cevap vermeyeyim; her yeni tanıştığım kişide ve tüm arkadaşlık ilişkilerimde aslında olmazsa olmazım iyi kalp ve samimiyettir.

Mesela bizim ilişkilerde "ne zaman arayacak, halen mesaj atmadı" gibi dertlerimiz oluyor; sizin de oluyor mu?
Olmaz mı! Herkes gibi tabii ki!

Sosyal medyayla aranız nasıl?
Takipçi sayınız 2 milyon 500 bin! Sosyal medya çok fazla günlük hayatımın içinde değil, aslında çok sık paylaşımda bulunmuyorum. Tabii bunun yanı sıra, sette çok uzun süre vakit geçirdiğimizden, güncel olayları sosyal medya üzerinden takip edebiliyorum.

Gelen yorumları okuyor musunuz?
Mesela yeni bölüm yayınlandıktan sonra Twitter'a ya da Ekşi Sözlük'e bakıyor musunuz? Elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Bölüm yayını sırasında ya da sonrasında bakıyorum. Sahneleri çekerken vermeye çalıştığımız duygunun seyircide ne şekilde karşılık bulduğunu görmek adına sosyal medya kanalları son derece etkili mecralar.

DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:

26 Eylül 1991.
GÖZ RENGİ:
Kahverengi.
BOYU: 1.88 metre.


BİZE ULAŞIN