Sosyal medyada arabasında çektiği videolardan, beyaz ekrana, oradan da kalbimize doğru yol alan Mustafa Mert Koç, farklı yönleri keşfedilmeye açık gerçek bir cevher.

RÖPORTAJ DAMLA DURAK
FOTOĞRAFLAR MEHMET ÇAKICI
STYLING SİMGE YÜCEPUR

Ekrana oldukça yakıştığını düşündüğümüz, Instagram'da bir milyona yakın takipçi sayısıyla dikkat çeken 'u halen tanımayan kaldı mı? Hakkında merak ettiğimiz o kadar çok şey vardı ki peşine düşmeden, sorularımızı sıralamadan edemezdik. Kendisiyle çekim için Rahmi M. Koç Müzesi'nde buluştuğumuzda ekranda göründüğünden çok daha sıcak ve dost canlısı olduğunu fark etmemiz için birkaç saniye yeterli oldu! Onu Instagram'da bu denli fark edilir kılan en güçlü silahı kuşkusuz ki samimiyeti. Ve emin olun, ne görüyorsanız tam da o!

Adınızı ilk Instagram videolarınız sayesinde duyduk ve sonra da sizi ekranlarda görmeye başladık. Hayatımıza nasıl sızdınız böyle?
Hayatınıza kısaca şöyle sızdım; ben Ankara'da siyaset bilimi okuyordum ve Instagram'dan arabamda çektiğim videolarımı paylaşmaya başladım. Videolar çok ilgi gördü, bunun sonucunda hayatımda birdenbire farklı bir dönem başladı. İşin böyle bir popülariteye ulaşacağını, bu kadar ilgi göreceğini ben de tahmin etmiyordum...

Peki, ünlü olma hayaliniz var mıydı yoksa siz bambaşka bir eğitim alan kendi halinde bir üniversite öğrencisi miydiniz?
Aslında ünlü olmak gibi bir hayalim yoktu. Eskiden milli basketbolcuydum. Ondan dolayı okulumu burslu okudum. Ortaokul ve lise dönemlerimden beri basketboldan dolayı üzerimde hep ilgi zaten vardı. Basketbolu bıraktıktan sonra kendi halinde siyaset bilimi okuyan bir öğrenciydim.

Bir anda bu kadar popüler olmak nasıl bir duygu? Açıkça sormak istiyorum; insana şımarma duygusu geliyor mu?
Popülerlik çok güzel bir duygu! Sonuçta tanıyanlar seni gördüklerinde mutlu oluyorlar; yanınıza gelip fotoğraf çektirmek istediklerinde gözlerindeki o heyecanı görüyorsunuz. Senin başarını takdir ediyorlar! Bu ilgi gerçekten çok farklı hisler yaşatıyor ama bu noktada şımarma duygusuna kapılmamak gerekli çünkü her zaman yaptığın hareketler popülariteden dolayı artık daha da dikkat çekici hale geliyor. Ben dikkatli davranmaya çalışıyorum. Büyüdükçe küçülmeye çalışıyorum. Zaten bu benim hayat felsefem...

Tabii popülarite beraberinde oyunculuğu da getirdi ama siz eğitiminizi de o yöne taşıdınız, değil mi?
Evet, beraberinde ekran önü teklifleri gelmeye başladı. Ben de eğitimimi bu yöne taşıdım. Bir yandan okuluma devam ederken bir yandan da devlet konservatuarı hocalarından özel dersler alıyorum. Okuluma da ara vermeden oyunculukla ilgili eğitimimi devam ettiriyorum.

Film ve dizi projeleri nasıl oldu?
İlk kamera önü deneyimimi yaşadığım proje Kolpaçino filmiydi. Hatıra olsun düşüncesiyle hareket edip içinde yer aldığım bir işti. Fakat sonrasında çok olumlu tepkiler ve beraberinde güzel teklifler gelmeye başladı. Ben de yaptığım işten keyif aldım ve devam etmek istedim. Sonrasında Yeter dizisi ve ardından Hayat Bazen Tatlıdır projeleri geldi.

Yakında yeni projeler var mı?
Yeni sezonda inşallah yeni bir iş yapmayı istiyorum. Şu an görüşmelerimiz sürüyor. Büyük ihtimalle bu sezon yine ekranlarda yer alacağım.

Sizi önce şarkı söylerken gördük aslında; albüm fikri var mı?
Evet, ben ilk başta şarkı söylerken tanındım. Ardından ekran önü maceram başladı. Müzikle aram gerçekten iyidir. Albüm teklifleri çok geldi. Hatta ilk başlarda diziden çok albüm teklifi alıyordum. Müzik her daim hayatımın bir köşesinde yer alacak ve bir kere albüm çalışmasına imza atmak, denemek istiyorum. Sadece şu an değil; şu an oyunculuk benim önceliğim.

Sizin ilginç de bir hikayeniz var. Bir senede tam 35 kilo vermiş ve adeta evrim geçirmişsiniz! Bu başarı öyküsü aslında, lütfen bizimle de paylaşır mısınız?
Ben eski milli basketbolcu olduğum için sürekli antrenmanlarla geçen bir hayatım vardı ve bu sayede yediğimi yakıyordum. Biraz da boğazıma düşkündüm ama tabii ki bunu antrenmanlarla tolere ediyordum. Basketbolu bıraktıktan sonra antremansızlıktan farkına bile varmadan 35 kilo aldım. Sonra kız arkadaşımdan ayrıldım. Bu ayrılık sürecinde de kendi kendime hırs yapmalıyım dedim! Bir hedef belirleyip kendimi spora adadım. Bir yıl boyunca çok yoğun spor ve diyet yaptım. Hatta geceleri açlıktan ağladığımı bilirim. Fakat değdi ve 35 kilo verdim.

Ayrılığın da yarattığı bir hırs olmuş sanırım… 35 kilo vermek ciddi özveri ve motivasyon gerektiriyor.
Tabii ki her başarı hikayesinin altında ufak da olsa hırs olmalı… Ben kendime hayatımla ilgili hedefler koyarım; kilo vermek olabilir, oyunculuk olabilir, kendini geliştirmek olabilir… Hep bir hedefim vardır, bence bu hedefi koymazsanız başarılı olamazsınız. Etrafınızdakilere zarar vermeyecek derecede bir hırsınız olmalı diye düşünüyorum.

Sevgiliniz var mı?
Şu anda hayatımda birisi yok. Eğer nasipse karşıma çıkar diyorum, çok fazla irdelemiyorum.

Nasıl kadınlardan etkileniyorsunuz?
Gerçekten doğal olmalı; benim için bu çok önemli! Doğallıktan kastım sadece fiziksel değil, hareketleriyle ve davranışlarıyla da doğal olmalı. Fiziksel olarak kendine bakan, sağlığını düşünen kadınlardan hoşlanıyorum.

Instagram'da takipçi sayınız neredeyse milyona yaklaştı. Çok fazla mesaj geliyordur değil mi? İlginç şeyler yaşıyor musunuz?
Evet, çok fazla mesaj geliyor ve elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Genellikle evlenme teklifi alıyorum diyebilirim! Bazen eleştiri mesajları da alıyorum tabii fakat çoğu takipçim çok güzel, keyifli yorumlar yapıyorlar.

Ve tüm bu hayranlığın sonucunda şu an Türkiye'nin en çok satan kadın dergisine röportaj veriyorsunuz. Sizi merak ediyorlar. Bu nasıl hissettiriyor?
Hedeflerimde böyle bir plan yoktu ama şu an dediğiniz gibi çok güzel bir dergiye keyifli bir röportaj veriyorum. Bu benim için tabii ki onur verici. Güzel bir çekim yaptık; çok tatlı, ilgili, güzel ekibinizle çalıştık. Benim için unutulmaz bir hatıra oldu...

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ:

Ankara, 14.05.1994
BOYU: 1.90 metre
GÖZ RENGİ: Kahverengi

MUSTAFA MERT KOÇ'LA YAPTIĞIMIZ KEYİFLİ ÇEKİM İÇİN TIKLAYIN!

MUSTAFA MERT KOÇ - BACKSTAGE GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYIN!

MUSTAFA MERT KOÇ'UN SİZE MESAJI VAR!


BİZE ULAŞIN