Hem kitabı Tebrikler Kovuldunuz, hem de başarılı sahne şovlarıyla son zamanların dikkat çeken ismi Kaan Sekban’la enine boyuna konuştuk.

HAZIRLAYAN: LARA AKYEL
FOTOĞRAF: EMRE YUNUSOĞLU

PLAZADAN SAHNEYE
"Birkaç yıldır kafamda vardı bu geçiş. Yurtiçi ve yurtdışında atölye çalışmalarına katıldım sürekli. Ancak bir türlü tamamen bırakmaya cesaret edemiyordum. 10 yıllık emeğimin karşılığını son bir terfi ile almak istiyordum fakat terfi talebim, yumuşak huylu olduğum için geri çevrilince gözü karartıp balıklama atladım dış dünyaya."

ESİN KAYNAĞI
"Her şey bana ilham oluyor. Metrodaki bir anne, parkta çocuğuyla oynayan bir baba, sosyal medyada akıl tutulması yaşayan ve ne yaptığı belli olmayan bir dolu yaşam koçu… O kadar çok gözlem yapma şansı var ki, hiç boşlukta kalmıyorum."

YA GÜLMEZLERSE?
"Şaka yaparken hiç stratejik davranmam. Buna çok gülerler, buna gülmezler diye endişelerle sahneye çıkarsam zaten çuvallarım. Ben genelde hep beni güldüren şeyleri anlatıyorum. Bir de, hangi şakayı yaptığınız kadar onu nasıl yaptığınız, yani tavrınız da çok önemli."

KOMEDYENLİĞE KARŞI TUTUM
"Herkesin gülmeye çok ihtiyacı var. Dünya da, ülkemiz de hep ciddi meseleler içinde. Hal böyle iken insanlar biraz soluklanmak istiyor. O nedenle, komedi yapan insanı bağrına basıyor önce. Sonra da, kendine göre iyi ve kaliteli olanı ayıklıyor. Anlayacağınız, seyircimiz muazzam bir jüri."

HAYDİ BİZE BİR ESPRİ YAP…
"Tabii bir süre sonra herkes sizden komiklik bekliyor. Her etkinlikte, her ortamda… Bu çok yorucu bir baskı yaratıyor. Öbür yandan da, seyircinin kahkahasını duymaktan daha güzel şey yok. Alkıştan bin kat daha değerli benim için. İnsanlar gülünce çok büyük bir hizmet veriyormuş gibi hissediyorum, yalan yok."

KİMLİK
KARTI
DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:

İstanbul, 18
Ocak 1983
BURCU: Oğlak
EĞİTİMİ: Yıldız
Teknik
Üniversitesi,
Siyaset Bilimi
ve Uluslararası
ilişkiler
bölümü ve
Bahçeşehir
Üniversitesi,
Stratejik
Pazarlama ve
Marka
Yönetimi
bölümü
mezunu.

BİZE ULAŞIN