”Eğlence dolu bir günün müzik mimarlarıyız” diyen, Profesyonel DJ Hakan Kabil, başarılı miksleri ve eğlenceli tarzıyla radarımızda.

HAZIRLAYAN: LARA AKYEL

FOTOĞRAF: ERDEM GENÇ

Sıkı Eğitim
"Profesyonel DJ'lik kariyerim 2005 yılında Etiler Şamdan'da başladı. Öncesinde birkaç sene butik bir müzik organizasyon şirketinde çalıştım. Bu işin çıraklığını yaşadığımı, iyi ustaların yanında işin mutfağına girdiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim."

Türkiye'de DJ Olmak
"Pek çok kişi, DJ'leri gündüzleri uyuyan, iyi paralar kazanıp DJ kabinindeki performansı dışında işi gücü olmayan insanlar sanıyor. Oysa ki, büyük çoğunluğumuz kurumsal firmalarda çalışanlar gibi erken kalkıp, sahne öncesi hazırlığını ciddiyetle yapıyor, yeni projeler üretiyor, markasını bir şirket gibi yönetiyor. ; menajerlikten stüdyo ekibine 20 kişilik bir aile ve hepimiz bu marka için çalışıyoruz."

İşin Sırrı
"Mekan DJ'liğinde başarılı miksler çıkarmak kadar, kitlenin çaldığınız müziğe verdiği tepkileri okuyabilmek de önemli. Bugüne kadar hiçbir performansıma ezber müzik listesiyle çıkmadım. Onlarla birlikte eğlenirken bir taraftan içinde benim de bulunduğum ambiyansı yönetiyor olmak beni doyuruyor. İnsanların unutmak istemediği anların şahidi ve eğlence dolu bir günün müzik mimarlarıyız."

İstek Şarkı
Meselesi "Bir keresinde nişan partisinde çalıyordum. Partinin son şarkılarını çalarken, bir davetli takım marşı çalmamı istedi. Ben prensip gereği takım marşları çalmadığımı, bir takımın marşını çalınca, diğerlerininkini de çalmak zorunda kalabileceğimizi belirttim. Bana göre, haklı ve iyi niyetli bir gerekçeydi. Beyefendi daha sonra 'Düğünde bu DJ çıkacaksa, ben gelmem' demiş. En tuhaf tecrübem buydu sanırım."

Sizi en çok heyecanlandıran performans…
"2014 yılında Amsterdam Dance Event'te Purple Music için gerçekleştirdiğim performans."

Hedefiniz…
"Dünya çapında bir hit yapmak."

Stilinizin olmazsa olmazları…
"Papyon, pantolon askısı ve rozetler."
@hakankabil

Kimlik Kartı

Doğum Yeri ve Tarihi:
25 Mart 1985, İstanbul
Burcu: Koç.
Eğitimi: İstanbul
Üniversitesi, Gazetecilik
mezunu.

BİZE ULAŞIN