Spor dünyasından ilginç aşk hikayeleri

Onları her zaman sahadaki hırçın halleri ya da kan ter içinde sağa sola koşarken görmeye alışkınız ama özel hayatları da en az spor kariyerleri kadar hareketli!

Yazırımız Serkan Akkoyun, spor dünyasının ilginç aşk hikâyesine sahip 7 sporcusunu yazdı.

Dua Lipa – Marco Asensio
Futbol-magazin dünyasına bomba gibi düşen ilişkilerden birisiydi. Çok kısa sürdü ama etkisi itibarıyla yıllarca unutulmayacaklar arasına girmeyi başardı. Bu ilişkiyi unutulmaz yapan ise sonradan ortaya çıkan hikâyesiydi: Real Madridli Asensio, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazandıkları gece takımın kutlamalarına katılmamıştı. Çünkü o sırada Şampiyonlar Ligi final maçından önce düzenlenen gösteride sahne alan Dua Lipa ile birlikteydi.

Lionel Messi - Antonella Roccuzzo
Dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilen Lionel Messi, 5 yaşından bu yana Antonella'ya âşık! Evet, yanlış okumadınız 30 yaşını geçmiş olan Messi'nin gözleri o gün bugündür, henüz 5 yaşındayken tanıdığı ve kuzeninin arkadaşı olan Antonella'dan başkasını görmüyor. 20 yıldan fazla geçmişleri olan Messi-Antonella çiftinin aralarına zaman zaman kara kedi girmiş olsa da birbirlerinden hiç kopmadılar. Yakın zamanda evlenen çocukluk aşkları, artık iki evlatları olan bir çekirdek aile.

Pamela Anderson - Adil Rami
Bir zamanların ünlü Playboy güzeli Pamela Anderson şu sıralarda bir dünya şampiyonu ile birlikte. 50 yaşındaki Pamela Anderson, Fransa Milli Takımı ile Dünya Kupası'nı kazanan 32 yaşındaki Marsilyalı futbolcu Adil Rami ile aşk yaşıyor. Bu ilişki ilk günlerde, Pamela'nın kariyeri nedeniyle tepki aldı ancak Rami tüm eleştirilere göğüs gererek ilişkisinin arkasında durdu. Şimdilerde mutluluğun tadını çıkarıyorlar.

Harry Kane - Katie Goodland
2005 yılında bir spor markasının David Beckham için ürettiği özel serinin lansmanı vardı. O lansmana da İngiltere'nin farklı yerlerinden futbol meraklısı çocuklar çağrıldı. Beckham o gün gazetecilere verdiği poz sırasında sağ kolunun altına sevimli bir kız, sol kolunun altına ise şişmanca bir çocuk girdi. O fotoğraf, yıllar sonra yeniden ortaya çıktığında o şişman çocuk İngiltere'nin en önemli futbolcusu Harry Kane, sevimli kız ise o futbolcunun karısı Katie Goodland olarak karşımıza çıktı!

Zlatan Ibrahimovic - Helena Seger
Henüz 21 yaşında kendini beğenmiş bir futbolcuyken Ferrari'sini, Helena Seger'in arabasının arkasına park edip, Helena'nın çıkmasını engelleyerek tanışma bahanesini yaratan Zlatan, kendisinden 10 yaş büyük olan bu aristokrat kızıyla sonunda evlenmeyi başardı. Serseri bir İsveçli gençken çatal-bıçak tutmaya kadar bildiği her şeyi öğreten karısı Helena'yı hayatındaki her şeyden önce tutuyor Zlatan... İki de sevimli çocukları olan Zlatan ve Helena, futbol dünyasının örnek çiftlerinden.

Maxi Lopez - Wanda Nara- Mauro Icardi
Arjantinli futbolcu Maxi Lopez ve karısı Wanda Nara'nın en yakın arkadaşlarından birisi Interli genç futbolcu Mauro Icardi'ydi. Aralarında neredeyse 10 yaş fark olan Lopez ve Icardi, abi-kardeş gibilerdi. Hatta beraber tatile bile çıkmışlardı. Büyük ihtimalle ne olduysa, o zaman oldu… Günlerden bir gün Wanda, Lopez'e ondan ayrıldığını söyledi ve birkaç ay sonra da Icardi ile evlendi.

Geriye de bu eski fotoğraf kaldı…

BİZE ULAŞIN