Oyuncu, model ve sunucu olarak farklı zamanlarda karşımıza çıksa da büyük çıkışını Crazy Rich Asians filmiyle yapan Henry Golding’i yakından tanıyalım.

Hazırlayan: Reyhan Güneş
Fotoğrfa: Sergione Infuso - Corbis/Gettyimagesturkey

Sektördeki Kadın Oyuncular Üzerine
"Crazy Rich Asians ve A Simple Favor; kadrolarında yer almaktan büyük mutluluk duyduğum yapımlar. Çalıştığım oyuncuların hepsi çok değerli. Constance Wu işine kendini adayan biri, Anna Kendrick tanıdığım en komik insanlardan. Blake Lively ise adeta mıknatıs gibi etkisi altına alıyor."

Partnerin Ailesiyle Tanışmak Üzerine
"Neyse ki Crazy Rich Asians'taki 'Eleanor Young' karakteri gibi kadınlar etrafımda yok. Eşimin annesiyle çok iyi anlaşıyoruz. Karşınızda zor bir ailenin olması durumunda tek tavsiyem kendiniz olmaya devam etmeniz ve ön araştırmanızı iyi yapmanız. Neleri yiyip içmekten hoşlanıyorlar, hangi konularda hassaslar gibi önemli başlıklar hakkında bilgi edinirseniz işiniz kolaylaşacaktır."

Yemek, Seyahat ya da Seks
"Üçünden birini seçmemi isterseniz cevabım muhtemelen yemek olacaktır. Başka kültürlerin mutfağını tatmak hayattaki en büyük zevklerimden."

Kadınlarla Flört
"Zamanda geriye gidip bekar halime birkaç tavsiye verecek olsam 'kadınları biraz daha gözlemleyerek tanımaya çalış' derdim. O zamanlar Tinder gibi tanışma uygulamaları olmadığından kadınlarla akşam gezmeleri esnasında tanışma fırsatı buluyordum. Yüksek müzik sesi dolayısıyla veya biraz hava almak için dışarı çıkan beğendiğim kadınların yanına gidip sohbet ediyordum. Kadınların ruhuna hitap eden bir yaklaşım olmadığının farkındayım ancak işe yaradığı zamanlar oluyordu."

Onun Hakkında Bilmedikleriniz
Üniversite eğitimi yerine kendini çalışarak yetiştirmeyi tercih etmiş. Ailesi bu anlamda kendisine hep destek olmuş.

İngiliz baba ve Malezya asıllı annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Golding, Londra'da büyümüş ve ardından Singapur'a taşınmış.

İtalyan ve Tayvan asıllı eşi Liv Lo yoga eğitmeni.

Kedilerle arasının çok iyi olduğunu söylüyor.

Kimlik Kartı
Doğum Yeri ve Tarihi: Sri Aman, Malezya, 5 Şubat 1987.
Onu Nereden Tanıyoruz: Crazy Rich Asians filminden.
Medeni Durumu: Liv Lo ile evli.

BİZE ULAŞIN