Moda ve Futbol

Dünyanın en ünlü markaları, dünyanın en popüler sporuna hiçbir zaman kayıtsız kalmadı. Son dönemlerde ise kulüplerin ve markaların işbirlikleri oldukça dikkat çekmeye başladı. Yazarımız Serkan Akkoyun, yakın dönemin ses getiren moda-futbol birlikteliklerini kaleme aldı.

Giriş Tarihi: 22.01.2019 10:50 Güncelleme Tarihi: 22.01.2019 10:50THOM BROWNE & BARCELONA
Gri takım elbiseleri erkekler arasında arzu nesnesi halinde! Onun takım elbiselerini giymek bizim gibi sıradan faniler için sadece hayal. Randevu ile çalışan ve sadece kendi istediği kişilere takım elbise hazırlayan Thom Browne, tabii ki dünyanın en popüler futbol takımı Barcelona'nın sponsoru. Futbolcuların saha dışında giyeceği takım elbiseleri o hazırlıyor. 20 takım elbiseye karşılık aldığı ücret ise 100 bin Sterlin!
​DSQUARED2 & MANCHESTER CITY
Futbolcuların en sevdiği markaların başında Dsquared2 geliyor. Her futbolcunun dolabında mutlaka 7-8 parça bulunur. İtalya menşeili Dsquared2 İngilizlerin bir başka ünlü takımı Manchester City'nin sponsoru. Hem takımın maç öncesi ve sonrası kıyafetlerini tasarlıyor hem de İspanyol Teknik Direktörleri Josep Guardiola'yı giydiriyorlar. Ancak her tasarımının beğenildiğini söylemek güç. Mesela geçen yaz Amerika kampında futbolculara giydirdikleri kombin alay konusu olmuştu.
​LES BENJAMINS & BEŞİKTAŞ
2011 yılında Bünyamin Aydın tarafından kurulan ve yerli bir marka olan Les Benjamins, dünyadaki örneklerine benzer şekilde bir futbol kulübüyle çalışmayı tercih etti ve bir süredir Beşiktaş için tasarlanan ürünler, Beşiktaş'ın kulüp mağazalarında satılıyor. Fiyatları ortalamanın üzerinde olsa da Beşiktaşlı taraftarlar Les Benjamins tasarımlarını çok sevdi.
FC FOSSOMBRONE & DIRK BIKKEMBERGS
Bu işbirliği diğerlerine oranla biraz daha farklı. Ünlü Belçikalı modacı Dirk Bikkembergs, İtalyan futbol takımlarından FC Fossombrone'yi direkt satın almıştı! 'Dünyanın en stil sahibi takımı' olma mottosu ile yola çıkan Bikkembergs ve Fossombrone birlikteliği birkaç yıl sonra, Belçikalı modacının vergi kaçırmak için böyle bir hamle yaptığı iddiaları arasında sona erdi. Geriye de futbol dünyasının en enteresan forma tasarımlarından biri kaldı.

BİZE ULAŞIN