Aras Şenol

Atv’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’da “Çetin” karakterini canlandıran yetenekli oyuncu Aras Şenol ile bir kış gününde bir araya geldik.

Giriş Tarihi: 14.03.2019 15:19 Güncelleme Tarihi: 14.03.2019 15:19

Lara Akyel

KİMLİK KARTI
Doğum Yeri ve Tarihi:
İstanbul, 4 Temmuz 1993
Burcu: Yengeç
Eğitimi: Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu.

İlk Televizyon Projesi
"Bir Zamanlar Çukurova yer aldığım ilk televizyon dizisi. Başta sete ve kameraya alışma konusunda biraz zorlandım. Kamera önünde olmak bambaşka, tiyatroya hiç benzemiyor. Kayıt sesini duyduğum zaman çok geriliyordum. Sonrasında alıştım. Her oyuncudan bir şey öğrenmeye çalışıyorum. Bütün oyuncular da tecrübelerini paylaşıyor. İlk projemde böyle bir ekiple çalışıyor olmak büyük şans."

Yeni Nesil Diziler
"Dijital platformda her şeyin daha rahat ve hızlı olması televizyon için çok büyük bir handikap. Seyirci bir diziye başlayıp iki günde bitirebiliyor.
Televizyon ekranında bunu yapmak mümkün değil. Bence asıl sorun bu değil. Dijital platformda en uzun bölüm 60 dakika. Fakat televizyonda iki buçuk saat bölüm yayınlıyoruz. Her şeyin bu kadar hızlı tüketildiği bir dönemde bu süreler zorlu çalışma koşullarını da beraberinde getiriyor."

Hedeflere Gelecek Olursak
"Doğru projede olmak, kendimi sürekli geliştirmek benim için çok önemli. Bunun için sette olmadığım zamanlarda çalışmaya devam ediyorum. Daha önce ünlü yönetmen ve yapımcı Ridley Scott ile çalıştım. İnanılmaz bir tecrübeydi. Yabancı dil konuşan bir karakteri canlandırmak zor. O karakterin aksanına çalışmak, başka bir dilde oynamak bir oyuncu için çok büyük şans. Tiyatroda koyduğum hedefler var. Daha önce İtalya, Hırvatistan, Lübnan gibi ülkelerde sahne aldım. Yurtdışında daha fazla sahne tecrübesi edinmek istiyorum. İlk boşluğumda Almanya'ya kısa süreli bir workshop'a katılmaya gideceğim."

@arassenol

Sualtında olmayı seviyor.

Dizi çekimlerinin gerçekleştiği Adana'da.

İtalya'da bir tiyatro festivalinde sahneye çıkmadan önce.

Eşitsizlik Üzerine
"Aynı tecrübeye ve çalışma koşullarına sahip kadınlar ve erkekler arasındaki maaş eşitsizliğini kabul edemiyorum. Bu durum sadece bizim sektörümüzde değil, bütün sektörlerde var. Önce bireye bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor. Kişiyi cinsiyeti üzerinden değil, birey olarak değerlendirmeyi öğrendiğimiz gün bazı şeylerin değişeceğine inanıyorum. Dünya böyle bir değişimin içinde."

Kısa, Kısa
Bir Zamanlar Çukurova sevildi çünkü…
"Yeşilçam'dan çok iz taşıyor. İzleyiciden aldığım geribildirimlerde genellikle Yeşilçam'dan bahsettiklerini duyuyorum. Sanırım biraz geçmişin masumiyetini özlüyoruz."

Oscar Ödül Töreni'nde favorileri…
"Set yoğunluğunda izleyebildiklerim arasında Yeşil Rehber, Bohem Rapsodi ve Roma favorim."

BİZE ULAŞIN