Jack Lowden

Henüz 28 yaşında olmasına rağmen dikkat çeken işlere imza atmayı başaran Jack Lowden, bu ay vizyona girecek olan Mary Queen Of Scots (İskoçya Kraliçesi Mary) filmiyle karşımıza çıkıyor.

Giriş Tarihi: 14.03.2019 15:05 Güncelleme Tarihi: 14.03.2019 15:05

Reyhan Güneş

KİMLİK KARTI
Tam Adı:
Jack Andrew London.
Doğum Yeri ve Tarihi: İngiltere, 2 Haziran 1990.
Onu Nereden Tanıyoruz: England Is Mine (İngiltere Benim), Dunkirk ve Mary Queen Of Scots (İskoçya Kraliçesi Mary) filmlerinden.

Sahnenin Yıldızı Olmak
Çocukluk yıllarından beri tiyatro ve bale sahnesinde yer alan Jack London, The Smiths grubunun efsanevi yıldızı Steven Patrick Morrisey'i canlandırdığı England Is Mine (İngiltere Benim) filmiyle dünya çapında dikkat çekmeyi başardı. Morrisey'in kendi sesini bulmaya çalıştığı sancı dolu ilk dönemlerini canlandırdığı bu rolün ardından Lowden'ı Christopher Nolan'ın yapımcısı ve yönetmeni olduğu Dunkirk filminde izledik. Lowden, "Küçük erkek kardeşim erken yaşta bale öğrenmeye başlamıştı. Ben de ona eşlik ediyordum. O esnada sahnede olmayı sevdiğimi ancak baleden ziyade oyunculuk alanında daha yetenekli olduğum keşfettim. Her akşam tiyatro sahnesine çıkıp aynı oyunu farklı insanlara oynamak heyecan verici. Yapılan onlarca provanın ardından yönetmen bir adım geri çekiliyor ve sahnede kontrol tamamen size ve yeteneklerinize kalıyor" diyerek tiyatro sahnesine duyduğu tutkuyu açıklıyor.

Yüksek Doz Adrenalin
Tiyatronun yanı sıra spora da meraklı olan Lowden, "Bugün biri gelip sporcu olarak kariyer yapma fırsatım olduğunu söylese muhtemelen teklifini kabul ederdim. Spor dünyasının bilinmezliğini seviyorum. Kimse yapılan bir maçın nasıl sonuçlanacağını kesin şekilde bilemiyor. Kazanmak da, kaybetmek de ihtimaller arasında. Bu durum bir nebze de olsa tiyatroda var. Ancak sinema bambaşka bir dünya. Her sahne defalarca çekiliyor. Kimin ne yapması gerektiği, hangi sahnede ne söyleneceği, kaçıncı dakikada kimin öleceği net şekilde belli. Orada takım çalışması daha ön planda" yorumunu yapıyor.

@j_a_lowden

Mary Queen Of Scots filminin galasında.

Erkek kardeşinin bale gösterisini izlemiş.

Tom Hardy ile arkadaş.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Black Watch adlı tiyatro oyununu izledikten sonra oyuncu olmaya karar vermiş.
England Is Mine filminde siyaha boyattığı saçlarını tekrar sarıya döndürmekte hayli zorlanmış.
Erkek kardeşi Calum Lowden, İsveç Kraliyet Balesi topluluğunda yer alıyor.
Babası bankacı, annesiyse veteriner.

BİZE ULAŞIN