Erkeklerin Yeni Favorisi: Dudak Dolgusu

Güzelliğin adeta sembolü olan dolgun dudaklar; son dönemde hiç olmadığı kadar popüler. Basit dolgu uygulamalarıyla kalın dudaklara sahip olmak artık bizler için saç boyatmak kadar doğal kabul ediliyor. Peki, son dönemde bu akıma erkeklerin de kapıldığını biliyor muydunuz?

Giriş Tarihi: 22.12.2019 08:09 Güncelleme Tarihi: 22.12.2019 08:09
Yazı: Damla Durak
Web Editörü&İllüstrasyon: Damla YüceBelirgin elmacık kemikleri, kalkık burun, dolgun dudaklar; katılalım veya katılmayalım gittikçe öne çıkıyor. Hollywood ünlülerinin rol model alınması, sosyal medyadaki onaylanma ihtiyacı ve selfie çılgınlığı iyi görünme takıntısını da ister istemez tetikliyor. Biz kadınlar bu konuda şanslıyız; ufak müdahaleler ve doğru makyaj teknikleriyle istediğimiz görünümü rahatça yakalayabiliyoruz. İşte bu sadece kadınlara has bir ihtiyaç sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Çevremizde yaptığımız gözlemler ve uzmanlarla konuşmalarımız sonucunda erkeklerin de estetik müdahalelere ilgisinin arttığını görüyoruz. Bunlardan en çok tercih edileni ise dudak dolgusu. Peki, erkeksi görünümü zedelemeden dolgu yaptırmak mümkün mü? Cevabı Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş veriyor: "Erkeklerde son dönemlerde sıklıkla dudak dolgusu tercih ediliyor. Özellikle asimetrileri düzeltme isteği ile geliyorlar. Asimetrik dudaklarda, dudağın gülerken asimetrik olması rahatsızlık verebiliyor. Bazen de çok ince dudaklar kişiyi sert gösterdiği için yine hacim amaçlı dudak dolgusu talebi erkeklerde sıklıkla karşılaştığımız bir durum. Tabii uygulamayı kadınlardakinden daha farklı yapıyoruz. Burada özellikle kontur belirleme uygulamıyoruz. İhtiyaç olduğu kadar, fazla olmayan, dudağı öne çıkarmayan destekler sağlıyoruz. Aynı anda asimetri varsa simetrik görünümü elde edecek şekilde bu durumun düzeltilmesine yönelik uygulamalar yapıyoruz. Bazen de hastanın güldüğünde diş etlerinin yoğun görüldüğü durumlar olabiliyor; 'gummy smile' dediğimiz bu durumlar için de yine dudak dolgusundan faydalanıyoruz."

Estetik Dokunuşlar Yükselişte
Her ne kadar dudak dolgusu ön planda olsa da erkekler arasında estetiğe olan ilginin bu kadarla kalmadığını, gerek yüz gerekse vücut uygulamalarına başvurduklarını biliyoruz. En çok neleri tercih ettiklerini Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar'dan öğrendik. "Erkekler bedensel yaşlanmayı spor yaparak ve giydiği kıyafetlerle örtebilir ancak yaşlanan bir yüzü gizleyemezsiniz. Dolgular, toksin uygulaması gibi teknikleri erkeklere sıklıkla yapıyoruz. Erkek hastalarda en çok karşımıza çıkan problem göz altı morlukları. Bu problemi gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, göz altı ışık dolgusu yapıyoruz. Tabii ki erkeklerin korkulu rüyası saçlarının dökülmesi... Saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla, saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla hyalüronik asit ve saç yapılandırma kompleksinin enjekte edilmesi yöntemi olan HairCare saç mezoterapisini de sıklıkla uyguluyoruz."

BİZE ULAŞIN