Hafta Sonu Rutinleri Kişiliğini Ele Veriyor

Kaçta uyandığından, güne nasıl başladığına, kahvaltı tercihlerinden hafta sonunu nasıl geçirdiğine kadar her detayın onun kişiliğini ele verdiğini biliyor muydunuz?

Giriş Tarihi: 05.01.2020 09:34 Güncelleme Tarihi: 05.01.2020 09:42
SAAT KAÇTA UYANIYOR?
Stres, uyku düzenini etkileyen en önemli faktörlerden. Eğer geceleri uyuyamadığını söylüyor, geç yatmamasına rağmen pazar günleri öğleden sonraya kadar yataktan çıkamıyorsa hayatında stres faktörü olabilir. Özel planı olmamasına ve alarm çalmamasına rağmen erkenden uyanması ise onun enerjik olduğunun kanıtı.

GÜNE NASIL BAŞLIYOR?
Sabah yürüyüşüne çıkmak, aileyle kahvaltı yapmak gibi rutinleri varsa, bu onun düzenli ve detaylara önem veren birisi olduğunun göstergesi ama bazı konularda sabit fikirli de olabilir, dikkat.

KAHVALTI TERCIHLERI NELER? Kahvaltı hazırlamakla bile uğraşmayıp tost veya simit ile pazar kahvaltısını geçiştirmesi üşengeç olduğunun, mutfakta sıra dışı lezzetler hazırlaması ise yaratıcılığının kanıtı. Sadece ne yediği değil, nasıl yediği de kişiliği hakkında ipuçları veriyor. Yavaş yavaş ve tadını çıkarak yemesi, hayattan tat almayı bildiğinin, hızlı hızlı yemesi ise aceleci ve birçok işi aynı anda yapmaya meyilli biri olduğunu anlatıyor olabilir.

HAFTA SONUNU NASIL GEÇIRIYOR?
Evden çıkmayarak: Kitap okumak, dizi izlemek, bilgisayar başında vakit geçirmek gibi evden çıkmayı gerektirmeyen aktiviteleri tercih ediyorsa kendini çizdiği sınırlar içinde güvende hisseden ve biraz da üşengeç biri olma ihtimali yüksek.

Koşturmaca içinde: Bir hafta sonu arkadaşlarıyla kamptayken diğer hafta halı saha maçında, sinemada, arkadaşlarıyla kahvaltıda, hasta ziyaretinde ya da işiyle ilgili bir eğitimde olabilir. Bu sosyallikte olması onun özgürlüğüne düşkün olduğunun sinyalini veriyor.

Dingin: Her fırsatta doğayla buluşacağı planlar yapıyorsa o, kendinden emin, sportif ve koruma güdüsü yüksek biridir.

BİZE ULAŞIN