Erkek Tartışma Stili Ne Söylüyor?

Tartışmak, sorunlu ve ilişkiyi sona götüren bir süreçmiş gibi algılansa da durum aslında pek de öyle değil. Sorunları görmezden gelmek yerine konuşabilmek ve tartışabilmek çoğunlukla ilişkiyi üst seviyeye taşıyor ve bağları güçlendiriyor. Peki, onun tartışma sırasındaki tavırları ilişkiye bakış açısına ve kişiliğine dair ne gibi ipuçları veriyor dersiniz?

Giriş Tarihi: 26.02.2020 13:25 Güncelleme Tarihi: 26.02.2020 13:27

Pasif Agresifse
Erkek arkadaşınız sakin ve uyumlu kişilik özelliklerine sahip biriyse ama tartışma anında içinden sanki bambaşka birinin çıktığını düşünüyor ve öfkeli
tavırları karşısında hayrete düşüyorsanız, bu durumun ona da, ilişkinize de zarar verebileceğini unutmayın. Bu patlamaların nedeni içinde biriktirdikleri olabilir ve zaman zaman içini dökmesi konusunda ona destek olmanız ikinize de iyi gelebilir.

Sizi Hiç Dinlemiyorsa
Tartışma sırasında sözünüzü kesmesi, sizi duymaması ve sadece kendi haklılığını ispat etmek istercesine durmadan konuşması sık yaptığı davranışlarsa, tartışmanızdaki amacın galip gelmek değil, sorunları çözmek olduğu konusunda onunla sakince bir konuşma yapmaya ne dersiniz?

Hep Sessiz Kalan Taraf Oluyorsa
Tartışmalarda erkek suskun kaldığında kadınlar onun ilişkiyi veya konuyu umursamadığını düşünebiliyor. Oysa erkeklerin suskunluğunun altında konuşarak sorunların çözüleceğine inanmamaları, kendilerini iyi ifade edemediklerini düşünmeleri ya da öfkeyle yanlış bir şey söylemekten çekinmeleri gibi birçok sebep bulunabiliyor. Yani bu durumda yapmanız gereken sessizliğinin nedenlerini keşfetmeye çalışmak.

Üçüncü Kişileri Dahil Ediyorsa
İlişkinizdeki pürüzleri aranızda halledebilmeniz önemli. Eğer erkek arkadaşınız her tartışmada haklılığını kanıtlamak için üçüncü kişileri olaya dahil
ediyorsa ya da arabulucu olarak görev yapması için arkadaş, aile gibi yakınlardan destek istiyorsa dikkat! Özel alanınızın özel kalması konusunda onunla bir konuşma yapmanız iyi olabilir.

BİZE ULAŞIN