Radarımızda : Yuşa Arkan

Geçtiğimiz yıl Kalp Köyü albümünü yayınlayan Yuşa Arkan, Gözüm Tok adlı teklisiyle tekrar radarımızda.

Giriş Tarihi: 04.03.2020 12:20 Güncelleme Tarihi: 04.03.2020 12:31

Büyülü Yıllar
"Eğitim yıllarımda müzik tutkusu ruhumda başlamıştı. 90'lar radyo ve kasetlerin büyüsünde kaldığım dönemlerdi. Radyoda dinlediğim bir Yaşar şarkısıyla başladı her şey. 'Kumralım' şarkısının girişindeki intro güzel bir başlangıç yarattı bende.Yurdaer Doğulu Müzik Okulu'nda eğitimimi sürdürürken diğer taraftan Mehmet Esen'den drama eğitimleri almaya devam ettim."

Yeni Heyecanlar
"2020 hayatıma hareketli bir giriş yaptı.Şubat sonunda çıkacak olan yeni single dışında yaklaşık iki yıldır ön hazırlıklarıyla uğraştığımız projelerimiz yakın zamanda nefes bulacak. Format ve yapımı bize ait olan, yurt dışında yayınlanacak müzik yarışma programına başlayacak olmamız ve global platformlarda bize ait bir projenin gerçekleşecek olması şu dönem fazlasıyla heyecanlandırıyor beni."

Masalsı Albüm
Kalp Köyü dinleyenlerde masalsı bir tat bırakacağına inandığım bir şarkı. Söz ve müziği İlker Yağmur'a ait.Hem kendi ruhuma hem şarkının naifliğine uygun adımlar atarak şarkıyı yapılandırdık. 'Güzel insanların olduğu yerde güzel işler çıkar' diye söylerim hep. Belki de bu karma ile sevgili Eflatun'la şans eseri yollarımız kesişti.Keyifli bir düzenlemeyle rengini bana da bulaştırdı.Klibin yönetmenliği ve imaj çekimlerinde 20 yıllık arkadaşım Serhat Hayri tüm içtenliğini en rafine şekilde ekrana yansıttı."

İlham Verenler
"Ayten Alpman'ın duruluğunu seviyorum.Kırmadan dökmeden veriyor size duyguları. Kendisindeki naiflik baş ucu benim için. Yurt dışında Yann Tiersen ve Hans Zimmer'in yaptıkları işlere heyecanlanmamak elde değil."

Yeni Single "İki şarkılık bir projenin ilk teklisi olan Gözüm Tok'un söz ve müziği Enis Kafkas'a ait. Kimyası çok farklı bir şarkı.Biraz serseri, biraz dağınık, biraz da şımarık bir tat bıraktı bende. Sanırım bu beni heyecanlandırdı."

Kimlik Kartı

Doğum yeri ve tarihi: İstanbul, 10 Kasım 1983
Burcu: Akrep
Eğitimi: Trakya Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümü mezunu.

Ona Özel

Şu sıralar diline dolanan şarkı: Sezen Aksu 'Sayım'
Çocukluk hayali: Ev konserleri yapmak
En sevdiği yemek: Zeytinyağlı enginar


Bu kareyi ''En sevdiğiniz hikaye belki de sadece tek bir okur için yazılmıştır'' notuyla paylaşmıştı.


Onu anlatan en iyi kelimelerin ''Huzurlu,duygusal,komik,dinleyici ve baba'' olduğunu söylüyor.


''Kendi benliğimizi oluştururken insanları dinlemeyi ve sımsıkı sarılmayı unutuyoruz bazen'' diyor.

BİZE ULAŞIN