Podyumun ezberbozan kızları

DAMLA DURAK

Günümüz trendlerini göz önünde bulundurduğumuzda "kusurlu güzelliğin" oldukça kabul gördüğünü söyleyebiliriz. Kemerli burunlar, kocaman gözler, belirgin elmacık kemiklerinin bazı kadınlara bambaşka bir hava kattığı çok açık. Bunu dünya podyumlarından da anlamak mümkün. Karşınızda alışılmışın dışında, yeni nesil top modeller.


DAPHNE GROENEVELD

DOĞUM YERİ VE TARİHİ: HOLLANDA, 24 ARALIK 1994

Daphne Groeneveld, podyumun kelimenin tam anlamıyla yükselen yıldızı! Son birkaç senedir onu neredeyse her podyumda görür ve tanır olduk. John Galliano, Moschino, Tom Ford, Marc by Marc Jacobs defileleri bunlardan sadece birkaçı. Belirgin fiziksel özellikleri ise tabii ki kocaman, renkli gözleri ve kalın dudakları. Bakışlarıyla bazen çok gizemli bazen çok neşeli görünen Groeneveld, henüz 14 yaşındayken, annesiyle Amsterdam'da alışveriş yaparken keşfediliyor. Keşfedildikten sadece birkaç sene sonra ise Tom Ford ile birlikte dünyaca ünlü bir derginin kapağında yer alarak farkını ve iddiasını kanıtlıyor. Natasha Poly ve Lara Stone'u kendisine ikon olarak seçen sıradışı model, günlük hayatında genellikle spor giyinmeyi tercih ediyor.


HAKKINDA ENTERESAN BİR BİLGİ: H&M çekimleri esnasında yöneltilen "modellikten sonra ne yapmak istiyorsunuz" soruna verdiği cevap şöyle: "Kendi otelimi açmak istiyorum."

BİZE ULAŞIN