7 dakikada güçlenin

7 dakikada güçlenin

YAZI: DANIELLE KAM
DERLEYEN: LARA AKYEL
FOTOĞRAFLAR: CARLOTTA MOYES

Instagram'da 7.1 milyon takipçiye sahip fitness kraliçesi Kayla Itsines, güçlü vücudun sırrını Cosmo ile paylaştı.

Instagram'da yüzlercesi bulunan sağlıklı ve fit yaşam hesaplarında biri olarak başlayıp, en önemli influencer'lardan biri olmayı başardı Avusturyalı Kayla Itsınes. Kurduğu "Bikini body Guide" (Bikini Vücudu Rehberi) programı ile kusursuzluktan ziyade gücün destekçisi o. "Sweat" uygulamasında bulunan yeni programı ile kısa zamanda fit ve güçlü bir vücuda ulaşmanıza yardımcı oluyor. 7 milyon Instagram kullanıcısını her gün motive eden ve spora teşvik eden Kayla, her birini 7 dakika uygulayarak güçleneceğiniz 4 hareketi Cosmopolitan ile paylaştı. Zorluk seviyesini sizin belirleyeceğiniz bu 4 egzersizi mutlaka deneyin.

Kenidinize Meydan Okuyun!
Zamanlayıcınızı 7 dakikaya ayarlayın. Bu süre içerisinde hareketi mümkün olduğu kadar fazla yapmaya çalışın. Seviyenize göre, 7 dakikalık programı birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Ertesi gün zorlanmamak için 28 dakikayı geçirmemenizi öneririz.

1-GÜÇLÜ BACAKLAR
Ayakta başlayın. Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Sol ayağınızla geriye doğru geniş bir adım atın ve dizlerinizin üzerine çökün. Sağ diziniz bileğinizin hizasında, sol diziniz ise yerde olacak şekilde pozisyon alın.(A) Ayağa kalkın ve sol bacağınızı göğsünüzü doğru çekin.(B) Sol bacağınızı indirirken geriye doğru hamle yaparak başlangıç pozisyonuna dönün. Her iki taraf için 12 kez tekrar yapın.

Kayla diyor ki; "Motivasyonunuzun düşük olduğunda kendinize bunun sebebini sorun. Çok mu yediniz? Yorgu musunuz? Suya mı ihtiyacınız var? Sebebi sorguladığınızda ve sorununuzun çaresine baktığınızda motivasyonunuzun arttığını göreceksiniz."

BİZE ULAŞIN