Silikonda kafa karışıklığına son...

Meme estetiği düşününen kadınların yıllardır kafasında olan soru işaretleri yeni teknoloji ile siliniyor.

Giriş Tarihi: 28.06.2016 12:14 Güncelleme Tarihi: 28.06.2016 12:19

Yaz öncesi en çok yapılan estetik operasyonlardan biri olan Meme estetiği hakkında Simülasyon Teknolojisi ile 2016 yılının son estetik trendleri arasında yer alan '3D Meme Protezi Nedir?' ya da '3D Meme Silikonu Nedir?' sorusunun tüm cevaplarını Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu yanıtlıyor.

Yıllardır en çok merak edilen nokta ise ameliyat sonrası ameliyat sonrası göğüslerin neye benzeyeceğiydi. Teknolojik ilerlemeler sayesinde plastik cerrahi muayene sırasında fotoğraflamalar yapılarak hangi boy implant kullanıldığında nasıl bir sonuç ile karşılaşılacağı görülüyordu. Bu sistem yüksek çözünürlükteki farklı kamera görüntüleri birleştirilerek 3 boyutlu simulasyon yapılan bir sistem. 3D simulasyon teknolojisi vücudunuzun ameliyatla olabilecek değişiklikleri gösterebilir. Bu sayede damla (anatomik) silikon ya da yuvarlak silikonun hangisinin sizin vücudunuza daha uygun olduğu görülüyor. Hayal edilen boyuttaki görüntüye kaç cc silikon kullanarak elde edilebileceği anlaşılıyor.

Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu konuyla ilgili; "Tüm bunlarla birlikte bir diğer konu da meme küçültme ya da meme dikleştirme operasyonları. Aynı 3 boyutlu simulasyon tekniği kullanılarak göğüs küçültme operasyonu sonrası ya da göğüs dikleştirme operasyonu sonrası nasıl bir boyut kazanabileceğini görme şansımız olabiliyor. Aynı zamanda ameliyat kesilerinin ne şekilde olacağı hakkında da fikir sahibi olmuş oluyoruz" diyor.
Yani özetle farklı boyutlardaki silikonlar denenerek 'önce' yani orijinal görüntünüz ile 'sonra' arasında size en uygun geleni seçme şansı oluyor.

BİZE ULAŞIN