Seksi hacimli çılgın

Yeni sezonda havalı olmanın yolu kesinlikle kabarık ve hacimli saçlardan geçiyor. Saçlarınız ne yapıda olursa olsun; bu tüyoları uygulayrak cazibenizi iki katına çıkarabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 10.11.2016 11:39 Güncelleme Tarihi: 19.12.2016 17:50

HAZIRLAYAN JESSICA MATLIN FOTOĞRAF ADAM FRANZINO
MODA EDİTÖRÜ JAMES WORTHINGTON DEMOLET

DAHA İYİ HACİM
Doğal saçınıza elektriklendirmeden fazla hacim sağlamak için göt2b'nin ünlü saç tasarımcısı Larry Sims'in tavsiyesi saçınıza kurutmadan önce köpük sürmeniz. (Favorimiz göt2b Kinkier Gloss'N Define Curling Mousse, 6 USD) Saçlarınızı kökten uca doğru kurutun, geniş dişli bir tarak yardımıyla buklelerinizi saç diplerinden gererek tarayın.

AKILLI HAMLELER

DOĞRU ŞAMPUAN KULLANIN
Stilist Gareth Bromell, saçınızın ağırlığını almak ve onlara parlaklık kazandırmak için saçlarınızı haftada bir kez kepek karşıtı şampuan ile yıkamanızı öneriyor. Diğer günler hacim veren formüller tercih edebilirsiniz.

SAÇ DİPLERİNİZE MASAJ YAPIN
Alterna saç tasarımcısı Nathan Rosenkranz, kafa derisi için bunun çok faydalı olacağını ve etkisinin hemen hissedileceğini söylüyor.

SAÇLARINIZ YAĞLANMASIN
Saçlarınıza elektriklenmeyi alacak ve şekillendirmeyi kolaylaştıracak bir ürün elbette uygulayın ama diplerine sürmeyin. Saçınızın yağlanmasını istemeyiz.

SAÇ KURUTMANIN DAHA İYİ YOLLARI

SAYILARI KONTROL EDİN
Butterfly Studio Salon'dan stilist Stacey Guerra, 1800 Watt'ın altındaki kurutma makinelerini almanızı öneriyor. Bunlar daha çok enerji topluyorlar ve saçı istediğiniz yöne doğru daha güçlü şekilde kurutuyorlar.

KURUTMA MAKİNESİNİN BAŞLIĞINI KULLANIN
Rosenkranz, saç kurutma makinesinin başlığının havayı toplaması ve daha güçlü şekilde saça etki etmesi için çok iyi bir çözüm olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Stratejik olarak saç diplerine doğru havayı daha iyi verir."

YÜZEYSEL KURULAMA
Guerra diyor ki: "Saçınızı havluyla kuruladıktan sonra, ellerinizi ve fön makinesini kullanarak saçınızın yüzde 50'sini kurutun.'' Bu saçınıza çok fazla doğal hacim verecek ve sizin için büyük bir avantaj olucak.

DOĞRU FIRÇAYI ALIN
Düz fırça saçınızı kavrayamaz ve yuvarlak fırçalardaki gibi saçınızı diplerinden kolayca havalandıramaz. Hairstory'den stilist Wes Sharpton Spornette fırçaları (sağdaki) öneriyor. "Çok fazla gerilme ve saç tellerinizin çekilmesi de, saçlarınızın doğal elastikiyetini ve hacmini yok edecektir.''

DOKUNMAYIN!
Saçlarınıza fön makinesi değdikten sonra ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun. "Kendi doğal yağları saçlarınızın kopmasına neden olabilir'' diyor Guerra.

DAHA FAZLASINI HAYAL EDİN
Uyurken saçınıza hacim kazandırmanızın iki farklı yolu var:

YATARKEN TOPUZ
Saç diplerini hacim verici sprey ile kurutmadan önce hazırlayın. Saç kuruduğunda saçınızı toplamanızı tavsiye ediyor Orlando Pita, "Bu tüm gece saç diplerinizin yukarıya doğru olmasını sağlayacak." Sabah açın ve çok doğal bir hacim olduğunu göreceksiniz.

SAÇ KÖKLERİNİZİ YÜKSELTİN
"Nemli saçınızın ön kısmını alıp saç kökleriniz yukarı doğru olacak şeklide sarın ve uyuyun" diyor Riawna Capri, uyandığınızda ise kuru ve farklı tonlarda hacimli saçınız olacak hem de saçlarınız zarar görmeden!

SAÇINIZA HACİM KATMAK İÇİN ENTERESAN YÖNTEMLER

HACİM YARATIN
Capri diyor ki: "Kurutma makinesiyle ısınmış olan saçınıza güneş gözlüğünüzü takın ve ileri geri hareketlerle saçınızda hareket yaratın." İşe gidene kadar gözlüğünüzü kafanızda tutun, etkiyi göreceksiniz.

ELLERİNİZİ KULLANIN
Spreyi ve kuru şampuanı bile saçınıza çok yakın kullandığınızda ıslak görünüme neden olabilir. Size küçük bir tüyo: Ürünü önce elinize sıkın, daha sonra saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bu sayede daha az harcamış olursunuz ve istediğiniz görünümü elde edersiniz" diyor Kerastase stil danışmanı Matt Fugate.

KURU ŞAMPUANINIZI DAHA ETKİLİ BİÇİMDE KULLANIN
Ünlü stilist ve saç elçisi Jennifer Yepez, spreyi önerilenin aksine sadece diplere değil, dipten uca sıkmanızı tavsiye ediyor.

DALGALI VEYA YÜKSEK HACİMLİ

DALGALI OLMASINI İSTİYORSANIZ: Doğal dalgalar elde etmek için saç maşasından yardım alın. Maşayı dik tutup saçınızı kıvırarak sarmayı öneriyor Sharpton. Sonrasında saçlarınızı kabartmak için avuç içlerinizle saç uçlarınızı ovalayın.

DAHA ÇOK HACİM İSTİYORSANIZ: Fugate, bigudilerinizi devreye sokmanızı söylüyor. Saçınız kurumak üzereyken, bir tutam alıp bigudi yardımıyla uçtan dibe doğru kıvırın. (Daha fazla tutamla yapmaya devam edin.) Saçınız kuruduğunda bigudileri çıkartın ve işlemi hacim veren spreyin son dokunuşuyla tamamlayın.

SAÇ KESİMİNİZ SİZE DAHA CANLI VE MUNTAZAM BUKLELER VEREBİLİR Mİ?
Saç kesimi, saç hacmini kesinlikle etkiliyor. Ne kadar katlı bir kesim tercih edersiniz o kadar hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Kuaförünüzden daha katlı kesimler ve saç uçlarınızdaki bitişleri düzeltmesini isteyebilirsiniz. Bu saçınızdaki fazlalıkları atarak saçınızı daha hafif ve yumuşak hissettirecektir. Aşırı kıvırcık saçlara sahipseniz kat işini fazla abartmayın. Aksi halde şekil vermekte ve zaptetmekte zorlanabilirsiniz. Bu detaya dikkat!

YOĞUN ATKUYRUĞU

SAÇ DİPLERİNİZİ KABARTIN
Saçlarınızı saç çizgisinden tepeye doğru kabartın. İlk yapıldığı zaman trol oyuncağı gibi görünebilirsiniz; daha sonra saçlarınızı önden geriye doğru tarayın.

TOPLAMA HİLESİ
Atkuyruğunuzun daha güçlü ve hacimli görünmesi için iki tokayla toplayın ve saça sağlam bir destek verin.

KUYRUĞUNUZU DAHA ÇOK KABARTIN
Elinize kuru şampuanı sıkın daha sonra topladığınız kuyruğa uygulayarak iyice hacim katın.

KÖPÜK TÜYOLARI
Hafif nemli görünen hacimli saçların en pratik formülü köpük kullanmak.

FIRÇAYLA UYGULAMA
Genellikle elimize bir miktar köpük alıp direkt saça uyguluyoruz; bu da saçları sertleştiriyor. Yapılması gereken tarağa koymak ve saçları dipten uca taramak. SADECE SAÇ DİPLERİNİZE ODAKLANIN Köpük saçınızda kuruduğu zaman, saç hareketlendirilmeli ve doğal dalgalı bir hal almalı.

EĞER BUNLARIN HİÇBİRİ OLMAZSA!
Fazladan hacim için saçınızın istediğiniz yerine kuru şampuan sıkın ve sıktıktan sonra da parmak uçlarınızla iyice yedirin.

BİZE ULAŞIN