İğne iplikle gelen güzellik

İğne ve iplik kullanılarak 25 dakika süren bir yöntemle insan yüzünün 10 yaş gençleştirilebildiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 06.12.2016 16:50 Güncelleme Tarihi: 06.12.2016 16:50

Genellikle 50-60 yaşlarında doku sarkması ve derin yüz çizgilere sahip olan vatandaşlar için Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Dr. Marlen Sulamanidze tarafından bulunan ve oldukça yoğun talep alan 'İple yüz gençleştirme' yöntemi Türkiye'de de uygulanmaya hazırlanıyor.

Hafif yüz sarkıklığı olan, yorgun ifadeli yüzlerde, daha genç ve dinamik görünmek isteyenler yaklaşık 20-25 dakikalık lokal anestezi yönteminden sonra 10 yaş gençleştiriliyor. İple yüz gençleştirme yönteminin Türkiye'de uygulanması için Gürcistan'a giderek Dr. Marlen Sulamanidze ile ameliyata giren ve Trabzon'da bir estetik merkezi bulunan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çapar, Türkiye'de bu uygulamanın şuana kadar kullanılmadığını belirterek özellikle cerrahi istemeyen hastalarda oldukça yararlı bir yöntem olduğunu söyledi.

İple yüz germe ya da iple yüz asma yönteminin dünyada kullanılan bir yöntem olduğunu dile getiren Çapar, "Türkiye'ye yeni yeni gelmeye başlayan bir yöntem. Bu yöntemin esası daha önceden yüz germe dediğimiz yöntemler hastaya uzun zaman alıyordu. Ameliyattan sonra iyileşme süresi uzun olan yöntemlerdi. Bu yöntem lokal anestezi altında hastanın hemen taburcu edildiği bir yöntem. Yöntemin esası ince iplerle yüzdeki belli noktalara askı yaparak, askı yapılan yerdeki yüzlerin kaldırılarak düzleştirilmesi. Bu yöntem 20-25 dakika içerisinde uygulanmaktadır" dedi.

BİZE ULAŞIN