Buram buram dişilik

Şişe tasarımıyla sezonun tüm yeni parfümlerine fark atan Carolina Herrera Good Girl, son derece kadınsı kokusuyla da önemli olanın sadece dış güzellik olmadığını kanıtlıyor! Detayları parfümün yaratıcısı Louise Turner’dan öğrendik.

Giriş Tarihi: 08.12.2016 11:10 Güncelleme Tarihi: 19.12.2016 17:41

DAMLA DURAK

GOOD GIRL'Ü TASARLARKEN NASIL YOLA ÇIKTINIZ?
Ben bu yolculuğa, siyahbeyaz tezatlığının, kokunun dualitesinin vurgusu olarak bakmayı seviyorum. Başlangıçta yalın bir fikirdi; bir zıtlık fikri, sevdiğim iki güzel ham maddenin, yaseminin ve tonkanın ilişkisi vardı. Ve tabii ki ışıltılı kadınsılık ile gizemli şehvet arasındaki çekim bu yolculuktaki en önemli unsurdu.

BU SİZCE NEDEN YENİLİKÇİ BİR PARFÜM?
Sümbülteber kristalinden yeni bir mahsul almak için sentetik moleküle yerleştirilen bir kod hasat etmemizi sağlayan teknik bir süreç uyguluyoruz. Bu süreç sümbülteberin ışıltısını ve kadınsılığını yüceltiyor. Bir anlamda bu güzel çiçeğin "good", yani "iyi" yanını kuvvetlendiriyor. Yasemin (beyaz) ve tonka fasulyesi (siyah) kokunun temel taşları, geleneksel olmayan sümbülteber de kokunun daha yenilikçi yardımcısı.

YARATIM SÜRECİNDE KENDİNİZİ ÖZGÜR BIRAKTINIZ MI?
Oldukça özgürdüm, ekip de buna çok müsaitti. Yaratıcı fikirler özgürlüğü sever; aksi halde iyi fikirler olmazlar. Yaklaşımım son derece yalındı. Çalışırken doğal ve gerçekçi materyallerden ilham almaya meyilliyim. Çok yalın bir başlangıçtı. Yasemin ve tonkayı aldım. Kokunuzu, geldiği yeri ve vardığı noktayı yaratmak, kimi zaman kendi DNA'nızın, imzanızın devamlılığını sağlama yolculuğu oluyor ve bu yolculuk zor olabiliyor.

GOOD GIRL ŞİŞESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER?
Şişeye bayılıyorum, harika bir tasarım. Stiletto topuğu elbette ki kadınsılığın ve baştan çıkarmanın en iyi sembolü, "benimle uğraşma" tarafı da var. Çok güçlü...

BİZE ULAŞIN