En yeni kış kokusu hangisi?

Güzellik editörümüz Damla Durak, her ay sizden gelen soruları yanıtlıyor. Favori ürünleriyle tanışın.

Giriş Tarihi: 18.01.2017 11:45 Güncelleme Tarihi: 19.01.2017 16:17

BANA ÇOK YENİ BİR KIŞ KOKUSU ÖNEREBİLİR MİSİNİZ?

Karşınızda yepyeni Kenzo Jeu D'Amour L'Elixir! Kokuyu tek kelimeyle tanımlamam gerekirse: Baştan çıkarıcı. Parfümü sıktığımda gün içinde mutlaka birkaç kişi bana ne koktuğumu soruyor ki bu oldukça önemli bir detay bana göre. Vanilya, paçuli, rum gibi yoğun kokulardan hoşlanıyorsanız mutlaka deneyin derim. Kalıcılığı da çok iyi.

KULLANDIĞIM HİÇBİR MARKANIN FIRÇALARINDAN MEMNUN KALMIYORUM, SİZ HANGİ MARKAYI ÖNERİRSİNİZ?

Bir de Smashbox'ın fırçalarını denemenizi öneririm. Ten makyajında oldukça iddialı bulduğum markanın fırçalarından da çok memnun kalacağınızı düşünüyorum. Size yüzünüzdeki her bölge için bir alternatif sunuyor. Markanın makyaj bazı ve fondöteni de hayli başarılı. Fırça demişken; fırçalarınızı sık sık temizlemeyi ve hijyenini sağlamayı ihmal etmeyin. Cilt sağlığı için bu çok ama çok önemli!

PEK ÇOK ÜRÜNÜN BİR ARADA OLDUĞU BİR PALET YOK MU?

Olmaz olur mu, Sephora bu konuda en iddialı marka. Sephora'nın yeni yıl makyaj paleti Sephora Geometri Color Makyaj Paleti, en hafifinden en yoğununa kadar uzanan 80 göz farı, 32 gloss, 6 eye liner, 4 kaş pudrası, 4 allık, 4 kontur pudrası içeriyor; fiyatı ise 149,90 TL. Ve daha da önemlisi, Aralık ayı boyunca paletlerin satışından elde edilen gelirin tamamı TOÇEV'e bağışlanacak; maddi durumu elverişsiz ailelerin okumaya istekli çocuklarının eğitimine katkıda bulunulacak. Haydi, hepimiz hemen birer tane edinelim!

SON DÖNEMLERDE CİLDİMİN SIKILIĞIYLA ALAKALI CİDDİ ENDİŞELER YAŞIYORUM. BANA NE ÖNERİRSİNİZ?

Glamglow'un maskelerinden ben oldukça memnunum, üstelik her ihtiyaca yönelik bir seçenek de mevcut. Sizin ihtiyacınız sıkılaşma olduğu için benim önerim Gravitymud maske. Bu maske yüz, boyun ve dekolte bölgesi kısmındaki deriyi güçlendirmeye, sıkılaştırmaya ve renklendirmeye yardımcı oluyor. Ürünün içerisindeki formül yüz konturlerinin daha sıkı ve belirgin görünmesini sağlıyor.

BİZE ULAŞIN