Göz makyajının favori ikilisi

Gözler, çarpıcı makyajin en önemli oyuncusu rolünde. Cosmo ekibi olarak göz makyajımızın favori ikilisi olan far ve maskaramızı belirledik.

Giriş Tarihi: 18.01.2017 12:43 Güncelleme Tarihi: 18.01.2017 12:55

HAZIRLAYAN: DAMLA DURAK

ÖZLEM KOTAN

"Doğanın renklerini makyaja taşımayı seviyorum; yeşil ve toprak tonları kış makyajı için ideal. Maskarada ise fırça oldukça önemli. Ergonomik olmalı ve bana uygulama pratikliği sağlamalı. Malum, zaman çok kıymetli."

ZEYNEP SİPAHİ

"Çok ağır göz makyajı seven biri değilim ama gece çıkacaksam dumanlı göz makyajı kesinlikle favorim. Anında güçlü ve çarpıcı bir ifade kazandırıyor. Maskara seçimimi hacim kazandıran dolgun bir fırçadan yana kullanıyorum."

BAHAR ŞAHİNBAŞ

"Benim favorim krem yapıdaki, açık renk farlar. Özellikle pembe tonları seçiyorum çünkü göz çevreme daha canlı ve aydınlık görünüm kazandırıyor. Maskara söz konusu olduğunda ise olabildiğince koyu kirpikler sağlayan bu maskara favorim."

DAMLA DURAK

"Bu sezon mürdüm rengi zirve yapmış durumda. Bu hafif pırıltılı farı hem göz kapağıma, hem de alt kirpik dibime uyguluyorum. Pigmentasyonu oldukça güçlü. Son dönemde Sephora'nın bu maskarasına kafayı taktım."

ÖZGE ZEKİ

"Far seçimimi toprak tonlarından yana kullanıyorum; soft ama etkileyici makyajın sırrı. Maskaram ise tam aradığım özellikliklere sahip! Kirpik kıvırıcıya ihtiyaç duymadan hepsini tek tek ayırıyor ve yukarı kaldırıyor."

ÇİSEM ÖZNUR

"Mor göz makyajı yaz-kış benim vazgeçilmezim diyebilirim. Gözlere kesinlikle derinlik katıyor ve ifadeyi güçlenderiyor. Kirpik uzatıcı bu maskarayla tanıştığımdan beri başka maskara kullanamaz oldum."

BİZE ULAŞIN