Ojeler aleminde neler oluyor?

Neler olmuyor ki! Artık o ezberlediğimiz French manikürler, kırmızı ve nude renkli ojeler biraz demode olmaya başladı. Markaların ojeler konusunda yaptığı inovasyonlar sezonun ne kadar renkli ve sıradışı olacağının habercisi. Yeni formüller, renkler ve yapılarla bakalım tırnaklarımızda neler göreceğiz?

Giriş Tarihi: 01.02.2017 11:31 Güncelleme Tarihi: 01.02.2017 11:33

DAMLA DURAK

FOTOĞRAFLAR: JON PATERSON/STUDIO D,GREG MARINO

NOSTALJİK RENKLER
Evet, annelerimizin hatta anneannelerimizin tırnaklarından hiç çıkarmadığı, yıllar öncesinin favori rengi soğan kabuğu geri döndü! Hem de pek çok güçlü markayı arkasına alarak. Markaların yeni sezon oje koleksiyonlarına baktığımızda mutlaka bu soğan kabuğu renginin bir ya da birkaç tonuna rastladık. Önyargılarınızı bir kenara bırakın ve nostaljik tırnakların tadını çıkarın.


DERİ GÖRÜMLÜ OJELER
Aslında bunların mat ojelerin yeni bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz ve tırnakta gerçekten deri görünümü sağlıyorlar! Açık renk ya da koyu renk tercihi size kalmış ancak biz koyu renkli, özellikle de koyu kırmızı olanı favorimiz olarak seçtik. Üzerimizden çıkarmak istemediğimiz deri ceketlerimizle uyumu gerçekten kusursuz olacak.


GLITTER'LI OJELER
Sezon glitter'larla, pırıltılarla, ışıltılarla dolup taşıyor. Kıyafetlerde, çantalarda ayakkabılarda fazlaca rastaldığımız glitter'ları neden tırnaklarımıza taşımayalım? Kabul edelim, birkaç sene öncesine kadar bu ojeleri biraz çocuksu buluyor ve kullanmaktan çekiniyorduk ama artık hiçbir engelimiz kalmadı! Dilerseniz tek başına, dilerseniz renkli ojelerinizin üzerine sürerek kullanabilirsiniz. O kısmı sizin hayal gücünüze kalmış.

JEL OJELER
Jel ojelere çok yabancı sayılmayız; son birkaç sezondur hayatımızdalar ve kalıcılıklarıyla ciddi anlamda kurtarıcımızlar. Bu ojelerin en önemli özelliği, tırnakta diğer ojelere oranla çok daha uzun süre kalmaları. Diğer artısı ise istediğiniz rengi elde edebilmek için kat kat sürmenize gerek yok. Tek katla bile kusursuz renkte ve parlaklıkta tırnaklara sahip olabilirsiniz. "Klasik yapıda ojeler out, jel ojeler in" anlayacağınız...


KUM EFEKTLİ OJELER
Evet, doğru duydunuz! Bu ojeler içerik olarak biraz glitter'lı ojelere benzeseler de aralarında bir takım farklılıklar var. Bir kere daha az pırıltı içeriyorlar. Bize sorarsanız tırnakta yarattığı görünüm glitter'lı oje ile metalik oje arasında. Ellerinizi hareket ettirdiğinizde iki renkli yansıma yaratıyorlar. Daha minik pırıltılı taneciklere sahipler ve bonusları da tırnaktan glitter'lı ojeler kadar zor çıkmıyor oluşları.


GLOSS OJELER
Bunlar da aslında adeta dudaklarımıza sürdüğümüz gloss'lar gibi. Mevcut rengin üzerine uygulandığında çok daha parlak ve pürüzsüz görünüm sağlıyorlar. Ojeleri koruduklarını ve çabuk soyulmayı önlediklerini de söyleyebiliriz. Eğer mücevher gibi, pırıl pırıl tırnaklara sahip olmak istiyorsanız çözüm kesinlikle bu gloss ojelerde.


METALİK OJELER
İşte ojeler dünyasının "best of"u! Metalik ojelere kelimenin tam anlamıyla bayılıyoruz. Havalı bir maniküre sahip olmanın en kestirme yolu. İddialı ama bir o kadar da mesafeli görünüm sağlıyorlar. Metalik ojeler biraz cesaret işi gibi görünse de onlara yavaş yavaş ısınmakta fayda var. İddialı görünümü tırnaklarımıza taşımamız için illa ki marjinal olmamıza gerek yok!


KURTARICI ÜRÜNLER
Eğer ojelere meraklı biriyseniz denediğimiz ve son derece memnun kaldığımız bu iki kurtarıcı ürüne siz de bayılacaksınız.

Yves Rocher'in rötuş ojesi, oje sürerken yaşanan minik pürüzleri anında gideriyor ve bozulan ojenize adeta ilaç oluyor. Bozulan yere önce dikey ardından yatay hareketlerle sürmeniz yeterli. İkinci silahımız ise Kiesque tırnak tutkalı. Özellikle uygulamasında harikalar yaratıyor. Tırnağınızın istediğiniz bölgesini kaplayıp, taşırma derdi olmadan ojenizi sürüyor ve ardından tutkalı kolayca soyup çıkarabiliyorsunuz. Oje taşırma derdi de tarih oldu!

BİZE ULAŞIN