8 saat uyumuş gibi

Düzenli uykunun vücudumuza, zihnimize ve hatta cildimize faydaları saymakla bitmez! Yoğun hayat temposunda her zaman yeterince uyuyamadığımızı hesaba katarsak, bizi dinlenmiş ve dinç gösterecek tüyolara ihtiyacımız var. Ufak hilelere başvurmamız gerekebilir; söz, aramızda kalacak!

Giriş Tarihi: 26.03.2017 11:46 Güncelleme Tarihi: 26.03.2017 11:49

DERLEYEN: DAMLA DURAK

UYKUDAN ÖNCEKİ ADIMLAR

1. TEMİZLEME
Saat geç olduysa, birkaç saat uyuyup uyanmak zorundaysanız ve cildiniz için bir şey yapmaya enerjiniz yoksa en azından göz makyajınızı silin. Aksi halde sabah uyandığınızda kızarmış ve şiş gözler kaçınılmaz olacak. Göz makyajını çıkarmanın en kolay ve hızlı yolu, waterproof ürünleri dahi kolayca temizleyen yağ bazlı göz makyajı temizleyicileri.

2. TEDAVİ ETME
Geceden önlem almak için tedavi edici bir şeyler şart! Retinol içeren ürünleri deneyebilirsiniz çünkü retinol, ince çizgileri gideren ve göz altı morluklarını minimuma indiren tek içerik. Sebebi ise cildi elastin ve kolajen üretimine teşvik etmesi. Bunu göz çevresi serumları ya da bu hassas bölge için özel olarak üretilmiş hyalüronik asit içeren göz çevresi maskeleriyle halledebilirsiniz.

NEDEN HIRPALANMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYORUZ?

Evet, az uyuduğumuzda böyle göründüğümüz bir gerçek! Yüzümüzün geri kalanına göre göz çevremiz dolgunluk ve parlaklık sağlayan çok daha az yağ bezesi içeriyor. Göz çevresinin yüzde 40 daha ince olduğunu düşünecek olursak, kan damarlarının daha belirgin olduğu bu bölgelerde koyu halkaların oluşması kaçınılmaz.

BONUS OLARAK

GÖZ ALTI ŞİŞLİKLERİNİ VE GÖZ KANLANMASINI ÖNLEMEK İÇİN:

TUZ VE ALKOLDEN KAÇININ
Sodyum ve alkol vücudu susuz bırakıyor ve kendinizi çok daha şiş hissetmenize neden oluyor. Az uyumak zorunda olduğunuz zamanlarda en azından bu ikisinde aşırıya kaçmayın.

SUNİ GÖZYAŞI DAMLATIN
Gözlerinizde ertesi gün oluşacak kanlanmaları, kuruluğu ve iritasyonu önlemek için eczaneden suni göz yaşı alın ve uyumadan önce gözlerinize damlatın.

YASTIĞINIZI DESTEKLEYİN
Kendinizi 45 derecelik açıyla yükselterek uyuyun. Bunun için özellikle seyahatlerde çok tercih edilen boyun yastıklarından kullanabilirsiniz. Böylece kan akışı aşağıya doğru olacak.

VE UYANDINIZ!

İŞE GÖZ KREMİYLE BAŞLAYIN
Göz çevresiyle ilgilenmek sadece gece uyumadan önce gerekmiyor; gündüz de benzer rutinle göz çevresini desteklemek çok önemli. İşte kurtarıcı ürünler...

KIRIŞIK DOKU İÇİN...
Hyalüronik asit cildi sadece nemlendirmekle kalmıyor, cildin doğal şekilde gerginlik ve aydınlık sağlama becerisini de destekliyor. Çok daha pürüzsüz ve muntazam göz çevresiyle uyanmayı kim istemez!

ŞİŞLİKLER İÇİN...
Ürünün başlığında yer alan metal minik topların dairesel hareketleri, göz altı şişliklerinin inmesine yardımcı oluyor. Göz çevresine konan buz maskeleriyle benzer bir etki sağlıyor.

KOYU HALKALAR İÇİN...
Göz çevresi için aydınlık arayanlar, ürünü uygulama şeklinde de özellikle dikkat etmeliler. Ürünü sürün ve ellerinizi çekin! Gözleri ovuşturmak, koyu halkaları artıracak tahrişlere sebebiyet verebiliyor.

MATLIK İÇİN...
Hücre yenileyici içerikler (örneğin bu üründe yer alan deniz lavantası) cildin kendi kendini yenilemesini ve desteklemesini sağlayarak çok daha aydınlık göz çevresi sunuyor.

KREMLER İŞE YARAMADIĞINDA

Günlük bakım rutininiz istediğiniz sonuçları vermiyor mu? Panik yapmayın! Bir de bu metodları deneyin.

PROBLEM
KAZ AYAKLARI

Botoks uygulamaları doğru ve yeterli şekilde yapıldığında size istediğiniz görünümü verebilir. Botoksun içindeki nörotoksinler göz çevresindeki kaslara etki ederek bu çizgilerin birkaç ay boyunca kaybolmasını sağlayabiliyor.

PROBLEM
LEKELİ CİLT

Profesyonel kliniklerde uygulatabileceğiniz Picosure lazer yöntemi ciltteki kolajen üretimini artırarak çok daha pürüzsüz ve renk olarak eşitlenmiş göz çevresi sunabiliyor. 10'ar dakikalık üç seans sonunda etkileri görmeye başlıyorsunuz. Bir uzmana danışın.

PROBLEM
ÇUKURLAR

Uzmanlar göz çukurlarına Restylane dolgu uygulamasıyla müdahale edebiliyor. Hyalüronik asit yüklü bu dolgu, 30'lu yaşlardan sonra kaybedilen kolajen için çözüm sunuyor. Uygulama yılda bir kere yapılıyor.

MAKYAJ HİLELERİNİ UNUTMAYALIM
Göz çevrenizi toparlayacak makyaj hilelerini ihtiyacınız var, değil mi? Biliyoruz.

DOĞRU RENK KAPATICI SEÇİN
Bu tüyo çok önemli! "Göz altındaki koyulukları gidermek için şeftali tonlarında turuncu renkte bir kapatıcı seçmeniz gerekiyor ki mavi rengi nötralize edebileseniz" diyor pek çok ünlü isimle çalışan Avon makyaj artisti Lauren Andersen. Göz altındaki çizgilere dolmayacak yapıda, nemlendirme etkili bir ürün seçmeye dikkat edin.

AYDINLATIN
Gözleri hem daha büyük hem de daha dinlenmiş göstermek için, göz pınarlarınızı ve kaş altınızı bir aydınlatıcı yardımıyla aydınlatın. Göz içine nude renkli göz kalemi çekmek de etkili bir hile olacaktır.

KİRPİKLERİ ES GEÇMEYİN
Kirpik kıvırıcıdan yardım aldığınızda göz hattınızın çok daha dinç görünüme kavuştuğunu göreceksiniz. Ardından kirpik diplerini destekleyerek uçlarına doğru bolca maskara uygulayın. Büyük görünen gözler, daha dinlenmiş ve taze bir görünüm sunar.

PROFESYONELCE UYGULAYIN
Yüzük parmaklarınızı nazikçe bastırarak kremi göz pınarınızdan, kaş altına kadar uygulayın. Göz çevrenizi çekiştirmemeye dikkat edin! Görseldeki gibi profesyonelce A'dan B'ye, B'den C'ye geçiş yapın.

BİZE ULAŞIN