Mezoterapiyle tanışma vakti

Çoğumuz rejim yapmak, spora başlamak veya vücudumuza ufak çaplı müdahalelerde bulunmak için yaz aylarının gelmesini bekleriz, oysaki bahar aylarında başlayacağımız yenilenme hareketleri, yaz mevsimine kadar tam anlamıyla başarı sonuçlar elde etmemizi sağlıyor.

Giriş Tarihi: 11.04.2017 11:55 Güncelleme Tarihi: 11.04.2017 11:55

Son zamanların en favori yenilenme hareketi olarak geçen de bunlardan birisi. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, mezoterapi seansları hakkında bilgiler verdi ve mezoterapi uygulamasına başlamadan evvel, bu uygulamanın size fayda sağlayıp, sağlamayacağını öğrenmek gerektiğini söyledi.

Mezoterapiyi kimler tercih etmeli?

Aşırı kilolu değilseniz ama vücudunuzda tüm uğraşlarınıza rağmen inceltmeyi başaramadığınız bölümler varsa mezoterapiyi deneyebilirsiniz. Özellikle dirençli göbek yağlarınız, basen ve kalçada birikmiş bölgesel yağlanma sorunlarınız, selülitli doku veya sallanan kol içleriniz varsa ve bununla beraber spor yapmaya ayıracak vaktiniz ve isteğiniz de yoksa kesinlikle sizin için en uygun yöntem mezoterapidir. Birçok incelme terapisinden sonra, düzenli bir egzersiz programı uygulamak gerekirken mezoterapide böyle bir şart yoktur.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi bir çeşit orta deri tedavisidir. Bu yöntem alanında uzman kişilerce farmakolojik, homeopatik, doğal bitki ekstrelerinin çoklu enjeksiyon yöntemi ile hastaya uygulanması ile gerçekleştirilir. Ortalama 8 – 10 seansta olumlu sonuçlar verir. Ülkemizde ismi son yıllarda duyulmuş olsa da aslında temeli 1952 yılına dayanan eski bir sistemdir.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistem cilt altına çok ince uçlu iğnelerle özel bir karışımın zikredilmesi şeklinde işler. Bu karışımın içinde ödem çözücü, dolaşımı hızlandıran ve yağ birikimini engelleyen bazı ilaçlarla, vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

İşlem Sırasında Ağrı Hissedilir mi?

Bu aslında sizin ağrı eşiğinize bağlıdır. Hastaların büyük bir çoğunluğu herhangi bir acı hissetmezler. Arzu eden hastalara işlemden yaklaşık 25 – 30 dakika evvel lokal anestezi etkisi gösteren, acıyı hafifleten kremler uygulanmaktadır.

Bu Yöntem Herkese Uygulanabilir mi?

Hamile değilseniz, bebeğinizi emzirmiyorsanız, kalp, böbrek ve diyabet rahatsızlıklarınız yoksa gönül rahatlığıyla mezoterapiye başlayabilirsiniz.

Mezoterapinin yan etkisi var mı?

Uzman hekimler tarafından uygulandığı takdirde ciddi veya kalıcı bir yan etkisi kesinlikle olmaz. İğne yerleri ve çevresinde hafif derecede kızarıklık, şişlik veya morarma meydana gelse dahi bunlar kısa sürede düzelmektedir.

BİZE ULAŞIN