Cilt germede yeni yöntem: Ultherapy

Ultrason ile cilt germe sistemi Ultherapy, cilt gençleştirmede 30 dakikada ameliyatsız çözüm sunuyor. Ultherapy, medikal estetik alanında 23 yılını dolduran Dr. Levent Türbedar'a konuyla ilgili detayları sorduk.

Giriş Tarihi: 08.05.2017 15:46 Güncelleme Tarihi: 08.05.2017 15:46

Ultherapy, cildin 5 mm altına ısı veren; noktasal hasarlar vererek kolajen kısalması ve hücresel yenilenme sağlayan bir sistem. Deriye hiç zarar vermeden yüzde ve boyunda "içeriden" küçülme sağlıyor. Böylece elastikiyetini kaybetmeye ve sarkmaya başlamış yüz ve boyun ile düşük kaşlar ameliyata ihtiyaç duyulmaksızın gerdirilebiliyor. Tüm yüz ve boyunda bütünsel bir etki sağlayan Ultherapy ile yüz ovali ameliyatsız olarak toparlanabiliyor.

FDA onaylı Ultherapy, cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunuluyor; ameliyatsız, enjeksiyonsuz, acısız, ağrısız şekilde gevşeyen deriyi sıkılaştırıyor. En büyük özelliği bu işlem sırasında ultrason teknolojisinden yararlanması ve işlem yapılan dokuların görüntülenebilmesini sağlaması. Bu da uygulama sırasında hekime doğru yere, planlı şekilde ulaşma olanağı veriyor.

DAHA SIKI BİR CİLT, DAHA GENÇ BİR GÖRÜNÜM

Ultherapy sisteminde kullanılan Deep Sea adı verilen teknolojide "odaklanmış ultrason" ile cildin alt tabakalarında sıcak büzüşme noktaları yaratılıyor. Bu sayede bir kısım sıkılaşma ve toparlama etkisi uygulamada hemen kendisini gösterebiliyor; daha sonra da cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kolajen üretimine başlıyor ve kalınlaşıyor. Beklenen ideal görünüme 1 ila 3 ay sonra belirgin sıkılaşma etkisi ile ulaşıyor.

Ultherapy aynı zamanda kol, diz kapağı, göğüs ve karın gibi vücut bölgeleri için de kullanılıyor.

30 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebiliyor. Ciltte herhangi bir kızarıklık ya da hassasiyet görülmüyor.

Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç 1,5 yıl kadar korunabiliyor.

BİZE ULAŞIN