Saçlarınız yaza hazır mı?

Her mevsim dönüşünde nasıl gardıroplarımızı, evlerimizi yeniliyorsak saçlarımızı da yenilemeyi; yaza hazırlamayı seviyoruz. Saçlarınızın kalitesini artırmak ve yeni bir model denemek istiyorsanız sizin için bakımlardan sezonun trendlerine kadar küçük bir rehber hazırladık.

Giriş Tarihi: 16.05.2017 17:18 Güncelleme Tarihi: 16.05.2017 17:18

SERPİL ÇEKİN

FOTOĞRAF: ISTOCK.COM

Şampuan, krem ve maske… Bunlar saçlarımız için yaptığımız rutin bakımlar. Ama bazen rutinden fazlasına ihtiyaç duyarız; özellikle kışın yıpratıcı etkilerini silmek için... Kliniklerde uygulanan PRP, mezoterapi, saç detoksu gibi yöntemler soğuğun, kirli havanın etkisiyle yıpranan saçları onarıyor, eski canlılığına ve parlaklığına kavuşturuyor. Kozmetikler ise her zaman en pratik kurtarıcılarımız. İşte yaza girişte adım adım daha sağlıklı ve güzel saçlara ulaşmak için derlediğimiz öneriler!

PRP:
Çoğunlukla cildi yenilemek için kullanılan PRP, saç derisini canlandırmak için de uygulanan bir yöntem. Bu uygulamada kandaki iyileştirici ve onarıcı özelliğiyle bilinen trombositler, kandan ayrıştırılarak tekrar deriye enjekte ediliyor. Bu sayede saç köklerinin iyileşmesi içten başlıyor. Sonuç, gençliğini ve canlılığını geri kazanmış saçlar!

SAÇ DETOKSU:
Özellikle mevsim dönüşlerinde öneriliyor. Transmed Klinikte uygulanan ve saç köklerinde derin temizlik sağlayan Hair Detox, saçın dökülmesini engelliyor, daha sağlıklı uzamasını ve canlanmasını sağlıyor. Ozon temizliği, mezoterapi kokteyli ve I-KLight lazer olmak üzere üç aşamadan oluşan detoks, saçlı deriyi derinlemesine temizleyerek kaşıntı, kepeklenme, dönemsel saç dökülmesi gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Ayrıca, saça parlaklık ve canlılık kazandırarak, matlık ve kuruluk şikayetlerini azaltıyor. Saçlı derideki gözenekleri kirden arındıran ozon uygulaması, 15 dakika süreyle bir bone takılarak yapılıyor. Ardından mezoterapi kokteyli uygulanıyor. Bu sayede deriye doğal vitamin desteği sağlanıyor ve son olarak lazerle kan dolaşımı hızlandırılıyor. Tüm işlem toplam yarım saat sürüyor.

MEZOTERAPİ:
Bu yöntemde saç derisine, çok ince uçlu mezoterapi iğnesiyle vitamin, kan dolaşım düzenleyiciler, elastin, kolajen tetikleyiciler ve keratin, biyotin gibi saçın yapı taşlarından oluşan bir kokteyl enjekte ediliyor. Bu sayede sağlıklı saçların ihtiyacı olan maddeler yerine konmuş oluyor. İhtiyaca göre haftada bir veya iki seans uygulanabiliyor.

BİZE ULAŞIN