Seksi makyaj hileleri

Doğru hilelerle kusursuz görünmemek imkansız! Sadece neyi, nasıl yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Hazırladığımız mini rehber işinizi hayli kolaylaştıracak.

Giriş Tarihi: 31.05.2017 11:51 Güncelleme Tarihi: 31.05.2017 11:51

DERLEYEN DAMLA DURAK

IŞILTILI TEN MAKYAJI

1. CİLT BAKIMIYLA BAŞLAYIN
Gerçekten aydınlık ve ışıltılı bir ten makyajı istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken cildinizi hazırlamak ve iyi bir zemin oluşturmak. Cildinizi kurutmayacak cilt temizleme ürünüyle yüzünüzü yıkadıktan sonra hafif yapıda, su bazlı nemlendirici uygulayın. Neme doymuş bir cilt ışıltıyı daha iyi yansıtır.

2. BAZ KULLANIN
Daha kusursuz görünüm için makyaj bazı kullanmak şart. İstediğimiz ışıltılı ten olduğu için içinde doğal pırıltılar barındıran makyaj bazlarını tercih edin. Yağlı bir cildiniz mi var? O halde bazı uygularken T bölgesini es geçin.

3. FIRÇA KULLANIN
Sıra fondöteni doğru şekilde uygulamaya geldi. Öncelikle tok uçlu bir fondöten kullanmak, ürünü eşit şekilde dağıtabilmek için oldukça önemli. Fondöteninizi yüzünüze bir anda boca etmeyin, ve kademeli şekilde istediğiniz sonuca ulaşana kadar uygulayın. Amacımız süper seksi, parlak bir bir ten olduğu için mat yerine saten bitişli ürünler tercih edin.

4. STRATEJİK UYGULAYIN
Ve higlight uygulamasına başlıyoruz! Öncelikle ışığı iyi alan bir ayna karşısına geçin ve uygulamaya kendinize tam karşıdan bakarak yanaklarınızdan başlayın. Tam hangi noktaya mı uygulayacaksınız? Göz bebeğinizin hizasını baz alın ve kulağınıza kadar devam edin. Gözenekleri daha fazla vurgulamamak için, burun çevresine uygulama yapmayın. Son olarak burnunuzun üzerini aydınlatın.

DOĞAL KONTUR UYGULAMASI
NONTOURING

Bu oldukça hasas konuda master yapmaya hazır mısınız? Unutmayın; ne kadar doğal, o kadar başarılı! Hatta bunun bir ismi bile var: Nontouring. "Çok koyu renkler seçmekten kaçının. Sıcak bronz tonları doğallıktan biraz uzak, keskin çizgiler yaratabilir. En ideali, cildinizden birkaç ton koyu, soğuk gri alt tonlu bir kontur ürünü seçmek" diyor Rimmel London makyaj sanatçısı Jo Baker.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ALLIK
YAPIN...

KREM ALLIK KULLANIN.
Özellikle krem yapıdaki stick ürünler hatayı minimuma indirir ve kusursuza yakın bir sonuç sağlar. Gülümsediğinizde yanaklarınızın şişen kısımlarına bir şerit çekin ve ellerinize eşit şekilde dağıtın. Sonuç tamamen doğal pembelik olacak.

SONA BIRAKIN.
Allığınızı tüm makyajınızı tamamladıktan sonra, en son hamle olarak uygulayın. Böylece yüzünüzün ne kadar renge ihtiyacı olduğuna karar verebilirsiniz.

YAPMAYIN…
ÇOK FAZLA DÜŞÜNMEYİN.

Söz konusu renkler olduğunda hiçbir kısıtlamanız yok! Pembe, şeftali, mor; hepsini mutlaka deneyin. Mat ya da ışıltılı seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, allığınızın rujunuzla uyumlu olması. Makyajda monokrom seçimler asla yanıltmaz!

ABARTMAYIN.
Allığı fazla kaçırdığınızı mı düşünüyorsunuz? Hemen paniğe kapılmayın! Süngerinize biraz fondöten alın ve allığın üzerinden tampon hareketlerle geçin.

60 SANİYEDE DUMANLI GÖZLER

10 SANİYE
Üst kirpik dibinize, siyah göz kaleminizle bir hat çizin ve fırçayla biraz dağıtın.

15 SANİYE
Göz kapağınıza siyah renkli krem far sürün. Krem farlar toz farlara göre çok daha pigmentli ve kalıcı oluyor.

20 SANİYE
Dağıtın! Tombul bir karıştırma fırçasıyla farı dağıtmak dumanlı göz makyajının en büyük sırrı. Tüm göz kapağınızdan, katlanma noktasına kadar bu işlemi yapın.

15 SANİYE
Bolca maskara uygulayın. Uzun ve hacimli kirpikler dramatik bakışların olmazsa olmazı. Bu noktada maskara seçiminizi özellikle hacim verici olanlardan yana kullanmanız hayli önemli.

SON HAMLE İDDİALI DUDAKLAR
Öncelikle bir dudak kalemiyle dudak hattınızı belirginleştirerek işe başlamalısınız. Kusursuz dudak hattı, cesur ve seksi dudakların adeta anahtarı. Kaleminizi dudak çizginizin biraz dışından çekerek dudaklarınızı olduğundan daha kalın ve dolgun gösterebilirsiniz. Tabii abartmadan! Ardından rujunuzu düzgünce uygulayın ve kusursuz makyajınızın tadını çıkarın.

BİZE ULAŞIN