Güneşe dikkat!

Ozon tabakasının incelmesiyle, güneş ışınlarının daha çok zarar verdiği şu günlerde güneşten korunmanın önemi artıyor. Sadece plajda değil, günlük hayatta da güneş koruyucular ya da SPF içeren ürünler kullanmamız şart!

DAMLA DURAK

FOTOĞRAF: IGOR PAVLOV

Güneşin dünyadaki tüm varlıklar için hayat kaynağı olduğunu biliyoruz. Vücudun D vitamini sentezlemesini gerçekleştirmesi için ise hayli önemli. Sadece bu kadar mı, tabii ki değil! İnsan psikolojisini olumlu etkilemesinin yanında sivilce tedavisinde de çok işe yarayabiliyor. Ancak tüm bu faykorudaları yanında, ozon tabakasının incelmesiyle birlikte güneş tehlike unsuru halini aldı. Uzmanlar, yeryüzüne ulaşan ultraviyole radyasyonu UVA ve UVB miktarında büyük artış olduğunu ve deri kanserleri riskini artırdığı konusunda uyarıyor. Bu yüzden de sadece deniz ya da havuz kenarında değil, günün her saatinde güneşten korunmamız büyük önem taşıyor.

RENKLİ KORUMA
"İşin içine makyaj girince ne yapacağız" diyor olabilirsiniz. Son dönemde inovasyonlar tamamen bu yönde ve hayatımızda artık aynı zamanda cilt tonunu eşitleyip renklendiren renkli güneş koruyucular var. Bunlardan en iddialılarından biri de Eau Thermale Avène 50+ Creme Teintée. Ürün, UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlarken, E vitamininin antioksidan etkisiyle serbest radikallere karşı savaşıyor. Işıltı ve renk vererek kusurları da kapatıyor.

BİZE ULAŞIN