Işıldama zamanı

Parlak, ışıldayan, hayat dolu; ne derseniz deyin tam da öyle görünen bir cilt istiyoruz! Size vereceğimiz küçük bilgileri dikkatle okuyun ve uygulayın.

HAZIRLAYAN: LAUREN BALSAMO
FOTOĞRAFÇI: ANNE MENKE
STİL DİREKTÖRÜ: JAMES WORTHINGTON DEMOLET

Parlama içten başlar
Cildinizin durumu (vücudunuzu kaplayan en büyük organınız) sizin iç yaşantınızın direkt bir yansımasıdır. Size vereceğimiz tüyoları uygulayın ve ışıltınızdaki artışı izleyin.

Yeşillenin
Joanna Vargas Skin Care markasının yaratıcısı ünlü dermatolog Joanna Vargas: "Hastalarıma her gün yarım bir avokado yemelerini öneriyorum. Bir salatanın veya bir içeceğin içerisinde kolayca tüketilebilir. Meyveler cildi sağlıklı yağlarla besler ve vücudun sıvı ihtiyacını karşılar" diyor.

Terleyin
Güzel bir kardiyo programı cildin canlanmasına yardım eder. Doğru bir çalışma nabzı yükseltip beyne giden kanın akış hızını artırır. Bu durum hemen cildin durumuna da yansır.

Güne erken başlayın
Bunu dinleyin gece kuşları! Ünlü uyku uzmanı Michael Breus uyarıyor: "Cildimizin beslenmesi, yenilenmesi biz uyurken hatta özellikle gece saat 02:00 ile sabah saat 10:00 arasında gerçekleşir. Eğer bu saatlerde uyanıksanız cildinizin yenilenmesi ve kolajenlerin oluşumu zorlaşır.

Daha çok sevişin
O parıltı gerçek hanımlar! Meşgul olmak sirkülasyonu sağlar ve stres hormonlarını kontrol altında tutar. Orgazm DHEA hormonunu seviyesini artırır. DHEA hormonu cildin parıltısını, canlılığını etkileyen hormondur.

İçimizdeki bakteriler
Araştırmalar bağırsak sağlığının cildin ışıltısıyla doğrudan bağlantılı olduğunu gösteriyor. Avustralya gazete eki ve aynı zamanda bir cilt bakım kuruluşu olan The Beauty Chef'in kurucusu Carla Oates: "Bağırsaklar hem enzimlerin zararlarından arındırıldığı hem de besinlerin emilimlerinin yapıldığı yerdir. Besinler kolajenlerin oluşumunda önemli bir rol oynar. Günlük probiyotik alımı bağırsakları dengede tutar ve sindirimi kolaylaştırır" diyor.

"Ommm" Demeyi Öğrenin
Stres, kortizol ve adrenalin hormonlarının hızlı salgılanmasına neden olur. Bu durum iltihaplanmayı artırır. Her gün Headspace gibi bir aplikasyonla meditasyon yapın ya da gün içerisinde kendinize rahatlamak için birkaç dakika ayırın. Siz ve cildiniz bunu hak ediyorsunuz.

Makyaj ile parıldayın

Tüm aydınlatıcı sorularınız cevaplandı!

SORU: Doğru tonu nasıl seçerim?
Cevap: Smith&Cult'un marka temsilcisi Ashlee Glazer'a göre; mücevherlerinizin size yol göstermesine izin verin. Gümüş, altın, roze; hangi tür mücevher size daha çok yakışıyorsa aydınlatıcınızın tonu o olmalı.

Soru: Aydınlatıcı kullanmak cildimi daha yağlı gösterir mi?
Cevap: "Eğer saydam bir pudra ile sabitlerseniz göstermez" diyor Marc Jabobs Güzellik marka temsilcisi makyaj sanatçısı Hung Vanngo. Pudra uygulandıktan sonra aydınlatıcı ince ve göze batmayan bir şekilde ışıldamaya devam edecektir.

Soru: Pudra mı yoksa sıvı halinde olan aydınlatıcıları mı tercih etmeliyim?
Cevap: "Bu cilt özelliklerine ve kişisel tercihlere göre değişir" diyor Glazer. Sıvıları yedirmek ve karıştırmak daha kolay oluyor. Yağlı ciltlerde pudra halindeki, kuru ciltlerde ise sıvı olan aydınlatıcıları kullanmak daha uygun oluyor.

Soru: Makyaj rutinimde aydınlatıcıyı hangi sırada kullanmalıyım?
Cevap: Bitirme dokunuşu olarak kullanılmalı. Sıvı olanları elinizle pudra olanları ise pofuduk ve hafif bir fırça ile uygulayın.

Soru: Nerelere uygulamalıyım?
Cevap: Bilimin size yön göstermesine izin verin: "Yüzümüzde beş farklı en uygun ışık refleks noktası var. Bunlar: Kaşınızın kuyruğunun hemen altı, elmacık kemiğinizin üstü, burun kemiğiniz, burnunuz ve ağzınız arasındaki küçük girinti ve çenenizin ucu." diyor 2016 dermatoloji konferansı başkanı Joshua Zeichner.

Profesyonelleşme zamanı
Parıltı seviyesi LuMee'ye ulaşmak için nerede, ne zaman ne kullanmalıyız?

Cilt bakımı ile ışıldayın
Eğer teniniz düzgün değilse hiçbir zaman tanrıça gibi parlayamayacaksınız. İki aşamalı bir süreç ile pürüzsüz ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

1. Adım: Temizleyin ve ölü deriyi atın:
"Kuru ölü deri bir arayatoplandığında ışığı yansıtmaz ve ciltte bir durgunluk yaratır" diyor Cosmo'nun yardımcı dermatolojisti Whitney Bowe. Bu ölü hücrelerden kurtulmak ışığınyansımasını ve yumuşak bir görünüm elde edilmesini sağlar. Deriyi yenilemenin en kolay yolu ise hafif kimyasal bir peeling.
2. Adım: Nemlendirin:
"Birçok losyon parıldamayı hedeflese de siz hyalüronik ve gliserin içerenleri tercih edin." diyor doktor Bowe. Ürün cilde ıslakkenuygulandığında 100 kat daha fazla nemlendirme gücüne sahip oluyor ve gliserin de bu nemin daha uzun süre hapsedilmesini sağlıyor. Ürünü sadece yüzünüze sürmeyin, kendinize küçük bir yüz masajı yaparak cildinize yedirin ve hava almasını sağlayın.

Sadece nemlendirin

Bazen kısa yollar da kabul edilebilirdir. Bu en yüksek düzeyde nemlendirme sağlayan destekleyici ürünleri kullandığınız ten makyajı ürünün içine karıştırın.

BİZE ULAŞIN