Prada'dan modernize lüks

Milano Moda Haftası’nın en dikkat çekici podyumlarından olan Prada, podyum makyajında kullandığı Swarovski taşlarla göz kapaklarında adeta takım yıldızı yaratıyor.

DAMLA DURAK

Prada her sezon gerek tasarımlarda gerekse saç ve makyajlarda farklı, yenilikçi, sıradışı bir hava yakalamayı başarıyor. Bu sefer çok daha fütüristik görünümler ile karşımızda. Tasarımlarda neon renkleri fark etmemek mümkün değil; bu iddialı çizgiyi ise renkli ve taşlı göz makyajları güçlendiriyor. Efsanevi makyaj artisti Pat McGrath, oluşturduğu makyajda kendi markasının sınırlı sayıda üretilen ve çok yüksek pigmentasyona sahip Mothership Eye Palette far paletini kullanarak çarpıcı kedi gözleri yaratıyor. Renklerden oluşan blok çizgileri kristal taşlarla süsleyerek sportif ama gösterişli bir etki yaratmak istediğini söyleyen McGrath, ilhamını ise Ziegfeld Girl filminden almış. Ciltlerde "yok gibi" makyaj ve nemli görünümle mükemmel denge sağlanırken dudaklarda sadece gloss tercih edilmiş.

Islak Etki
Saç artisti Guido Palau elinden çıkan süper modern ıslak ve geriye taranmış saçlar, podyumda görmeye alışık olduğumuz modellerden. Palau bu şekilde güçlü ve dişi bir hava yakalamak istediğini özellikle vurguluyor ve ekliyor "sanki duştan çıkıp elinizle saçlarınızı geri atmışsınız gibi."

BİZE ULAŞIN