saçlar

Yepyeni bir saç rengi arayışındaysanız sizi son dönemde hem podyumda, hem ünlüler dünyasında, hem de Pinterest’te oldukça popüler olan “rose quartz” ile tanıştıralım.

DAMLA DURAK

Baharın gelişi saçlarda da kendini belli etmeye başlıyor ve her sezon, tam da bu zamanlarda yeni bir saç rengi hayatımıza giriyor. Geçen senenin sıradışı renk tonu blorange (kızıl turuncu), tahtını ""a devrediyor. Değerli bir taş olan quartz'ı bilirsiniz; renk, adını bu taşın pembesinden alıyor. Pembenin en soft ama en iç açıcı tonlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu renk hayatımıza ilk olarak Alexander Wang ilkbahar-yaz 2018 defilesiyle girdi. Redken global yaratıcı direktörü Josh Wood sekiz saatlik bir uğraş sonunda model Stella Lucia'nın sarı saçlarını bu renge dönüştürdü ve büyük ilgi gördü. Bu, marka için de alışılagelmişin çok dışında bir hamle aslında ama ilgiden sonra "iyi ki yapmışız" dediklerinden şüphemiz yok! Rose quartz'ı ilk uygulayan ünlü kim derseniz; tabii ki stil ikonu Kim Kardashian! Makyaj vlogger'ı Kandee Johnson ise bizce bu rengi en iyi taşıyan isim! Sekiz saat süren dönüşüm işlemini göz önünde bulunduracak olursak, bu renk için çok iyi bir kuaför seçmenizin şart olduğunu hatırlatalım.

Pek Yakında!
Bir saç rengi daha hayatımıza girmek üzere; haberini vermiş olalım! Güzellik influencer'ları tarafından "mac&cheese" (peynirli makarna) olarak anılan bu enteresan parlak sarı tonu, gerçekten büyük cesaret gerektiriyor. Bakalım ünlü isimler arasında bu renge ilk adımı kim atacak?

BİZE ULAŞIN