Kısa saçların mevsimi

Gelin, itiraf edelim: Kısa saçlara bayılıyor ama kestirmek için kendimizde yeterli cesareti bulamayabiliyoruz, değil mi? “Yakışır mı, yakışmaz mı” tereddütleri yerine kısa saçın avantajlarına odaklanın ve doğru kullanmayı bilin.

DAMLA DURAK

1 Uzadıkça Kestirin
"Uzun saçların aksine, omuzlarda kesilmiş küt saçlar saç uçlarını çok daha temiz ve bakımlı gösterir. Saçlarınızı uzadıkça kestirin" diyor ünlülerin saç tasarımcısı Kristin Ess. (Kendisini @Kristin_Ess hesabından takip edebilir, #ClearTheShoulders etiketindeki saçlardan ilham alabilirsiniz."

2 Yüz Şekli Önemli
"Burada önemli olan yakışıp yakışmamasından çok, her yüz tipine uygun bir kısa saç kesimi olduğunu bilmek. İşte tam da bu yüzden küt modeller çok havalı görünüyor ve modası geçmiyor. Örneğin boynun orta kısmında biten bob kesimler (midneck bob deniyor), yuvarlak hatlı yüzlerin daha ince ve uzun görünmesini sağlar." diyor Ess.

3 İlk Kata Dikkat
Eğer saçlarınızı şekillendirecek ve "süslenecek" vaktiniz yoksa, bunu dert etmeyin. Ünlü saç tasarımcısının tavsiyelerine göre; eğer saçınızın en kısa katını çene ya da çenenin altında tutarsanız saçlarınız şekillendirmeye ve düzeltilmeye ihtiyaç duymayacak ve muntazam duracaktır.

4 Serin Tutar
Uzun saçlar sıcak yaz aylarında kabus gibidir ve toplamak için daima bir saç tokası gerekir. Ancak kısa saçlar omuzlarınıza ve vücudunuza değerek sizi bunaltmadıkları için daima açık olarak kullanılabilir.

5 Zaman Kazandırır
Pek çok kadının kısa saç seçmesindeki en büyük sebeplerden biri işte bu! Daha az saç, daha az zaman kaybı. Kısa saçları kurutması da, düzleştirmesi de, dalgalı yapması da her zaman daha kolay, pratik ve hızlıdır.

6 Her Saç Tipine Gider
Ciddiyiz! Kıvırcık, düz, dalgalı; saçlarınız nasıl olursa olsun. Kanıt mı istiyorsunuz? Bu sayfalardaki Hollywood güzellerine bakın.

Dost Ürününüzü Bulun

KIVIRCIK SAÇ
Durulanmayan saç kremleri, kıvırcık saçların elektriklenmesini önlerken çok daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

DÜZ SAÇ
Düz saçlara özel bu tip ürünler saçın daha muntazam ve mümkün olduğunca düz görünmesine yardımcı olur.

DALGALI SAÇ
Küt saçlarda dalgaları daha belirgin ve dolgun göstermek için hacim veren spreylerden faydalanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN