Çayımızı cilt bakımı ritüelimize ekliyoruz

Göz altı torbalarınıza çözüm arıyorsanız, kafein içeren poşet çaylar etkili olabilir. Kendinizi sadece siyah çay ile kısıtlamayın; mucize içerikleri keşfedin.

Giriş Tarihi: 15.09.2018 17:22 Güncelleme Tarihi: 15.09.2018 17:24

FOTOĞRAF: GETTYIMAGES TURKEY/ GEORGE DOYLE, JEFFREY WESTBROOK/STUDIO D.

ÇUKURLARI GIZLEMEK İÇİN
Siyah Çay
DIŞARIDAN DESTEK
"Kafein içeren vücut losyonları cildi sıkılaştırır ve selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur'' diyor dermatolog Heidi Waldorf.

İÇERİDEN DESTEK ''Siyah çay içeriğinde bulundurduğu bileşenler sayesinde vücuda birçok fayda sağlar. Örneğin meme ve yumurtalık kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilir'' diyor Diyetisyen Sarah Rueven.

SERBEST RADIKALLERLE SAVAŞMAK İÇIN ​
Matcha

DIŞARIDAN DESTEK Matcha, cilt hücrelerine zarar veren ve erken yaşlanmaya yol açan hava kirliliği, UV ışınları gibi serbest radikallerle savaşan antioksidanlar açısından zengindir.

İÇERİDEN DESTEK Diğer çayların aksine, matcha bütün yaprak ve tomurcuk kullanılarak demlenir. "Bir bardak içtiğinizde, işlenmiş çaylara oranla daha fazla vitamin ve mineral almış oluyorsunuz" diyor Rueven.

ANTI-AGING DESTEĞI İÇİN
Beyaz Çay

DIŞARIDAN DESTEK "Beyaz çay; polifenoller içeren, taze ve işlenmemiş yapraklardan üretilmiştir" diyor Waldorf. Bu sayede doğal olarak ortaya çıkan, onarıcı antioksidan özelliklerine sahip fitokimyasallar devreye girer. İçeriğinde beyaz çay bulunan nemlendirici tonikler ya da losyonlar, bu faydaları birleştirmenin en etkili yolu olduğunu söyleyebiliriz.

İÇERİDEN DESTEK Günde bir fincan beyaz çay, cilt sıkılığından sorumlu hücrelerin zarar görmesini engelleyerek cildin sıkı ve dolgun kalmasına yardımcı oluyor.

PÜRÜSSÜZ BİR CİLT İÇİN​
Rooibos

DIŞARIDAN DESTEK "Aşağıda yer alan fondötenin ana bileşeni olan rooibos çayı; cilt hücrelerinin üretimini artırarak ince çizgilerin azalmasını sağlayan alfa hidroksi asitleri içerir" diyor Kim Peire. Ayrıca rooibos akne oluşumunu önlemeye yardımcı olan bitki bazlı antioksidan bileşenlere sahiptir.

İÇERİDEN DESTEK "Yapılan çalışmalar, roobios çayının düzenli tüketildiği takdirde düşük kan basıncı ve kalp sağlığına iyi geldiğini gösteriyor" diyor Rueven. Ayrıca bu çayın diğer çaylara harika bir alternatif olduğunu da ekliyor.

BİZE ULAŞIN