Her zaman iyi ruh halinde olan kadınların 9 sırrı

Yorulmak nedir bilmiyorlar, modları asla düşmüyor ve imrendiren yaşam enerjileriyle gün boyu tıpkı bir sosyal kelebek gibi oradan oraya uçuşuyorlar. Peki, nereden geliyor bu enerjinin kaynağı?

Giriş Tarihi: 18.09.2018 15:44 Güncelleme Tarihi: 19.09.2018 09:37

Düzenleyen: İREM ORHAN
Fotoğraf: KANE SKENNAR

Sıradan bir pazartesi sabahı, zor şartlar altında ofise geldiniz ve iş planınız tahmin ettiğinizden de yoğun. Gün daha kötü başlayamazdı herhalde, değil mi? Bir iş arkadaşınız ise her pazartesi olduğu gibi bu defa da sanki büyük ikramiye ona çıkmış gibi davranıyor, gülümsüyor. Peki, ama bunu nasıl başarıyor? İşte modlarını hiçbir şey düşüremeyen bu kadınların dokuz sırrı…

1) 20 Dakika Kuralı
Ofiste toplantılarla dolu yoğun bir gün sizi bekliyor. Sizse stres trenine atlamak yerine, işe koyulmadan önce bir fincan sıcak çay ve rahatlatıcı ılık bir duş ile kendinize 20 dakikalık zaman ayırmaya ne dersiniz? Emin olun, tüm gün kendi kendinize geçireceğiniz bu 20 dakikanın keyfini yaşayacaksınız.

2) Günlük Egzersizler
Her gün en az 30 dakikanızı ayırarak kardiyo yapmanız, yalnızca vücudunuzu şekillendirmekle kalmaz aynı zamanda sizi sakinleştirerek endorfin salgılamanızı da sağlar. Egzersiz esnasında salgılanan endorfin, stres seviyenizi azaltarak modunuzu yüksek tutmaya yardımcı olur.

3) Düzenli Uyku
Gece geç saatlere kadar uyanık kalmak ve en sevdiğiniz dizinin yeni sezon bölümlerini ardı ardına izlemek sizi mutlu edebilir. Ta ki ertesi sabah yorgun ve huysuz uyanana kadar… Bu sebeple gün boyu yüksek bir modda olmak için en az yedi saat uyumuş olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

4) İyi Enerji Akışını Koruyun
Toplantılarınızdan biri istediğiniz şekilde verimli geçmemiş olabilir fakat bunun gününüzün kalan kısmını etkilemesine müsaade etmemelisiniz. İyi enerji akışını korumak elinizde! O andan itibaren girdiğiniz tüm etkileşimlerin (kahve aldığınız barista dahil) pozitif olmasına özen gösterin.

5) Aydınlatmaya Dikkat Edin
İçinde bulunduğunuz her alanı (ev, ofis ve araba gibi) mümkün olduğu kadar aydınlık hale getirin. Hatta yeşil bir bitki veya bir vazo çiçek ekleyerek ortama hareket katın. Neşeli ve canlı enerjiye sahip ortamlarda huysuz hissetmek neredeyse imkânsızdır.

6) Evcil Hayvanlar ile Vakit Geçirmek
Herhangi bir evcil hayvana sahip insanların, olmayanlara göre daha mutlu oldukları kanıtlanmış bir gerçek. Bu sebeple iyi bir ruh hali için günde en az bir defa kedinizle kucaklaşmak modunuzu yükseltmenin altında yatan en önemli sırlardan.

7) Meditasyon
Güne başlamadan önce gözlerinizi kapatın ve 15 dakika oturup sakince bekleyin. Uzmanlar bir haftalık düzenli meditasyondan sonra stres seviyeniz ve ruh halinizde fark edilebilir bir değişiklik göreceğinizi söylüyor.

8) Kendinizi Şarj Edecek Aktiviteler
Gün içinde biraz kitap okumak, aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek kendinizi yeniden şarj etmenin ideal yollarından olabilir. Unutmayın, stresli ve yorgun olduğunuz üzerine ne kadar çok konuşursanız o kadar kötü hissedersiniz. Bu duygularda kalmak yerine kendinizi meşgul edecek aktiviteler bulmalısınız.

9) Enerjinizin Düşmesinden Korkmayın
Haydi bu saydıklarımızın işe yaramadığını varsayalım. Yine de stresinizi pompalamak ya da onu reddetmek yerine biraz zaman verin. Böylelikle negatif enerjiyi serbest bıraktığınız için bir süre sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Tabii hayata mümkün olduğunu pozitif bakmaya çalışmak da sizi motive edecek unsurlar arasında yer alıyor.

BİZE ULAŞIN