Tırnaklar artık aksesuar

Bakımlı görünmenin yolu ellerden geçerken buna bir de “havalı” görünme eklendi! Nasıl mı? Tabii ki pek çok ünlü ismin de tercih ettiği, protez tırnaklarla. Konuya derhal hakim olmakta fayda var.

Giriş Tarihi: 18.09.2018 14:53 Güncelleme Tarihi: 19.09.2018 09:37

Hazılayan: DAMLA DURAK
Fotoğraf: JOSHUA PESTKA, SPLASHNEWS.COM

Küt, köşeli, oval, badem; pek çok farklı modeli bulunuyor ve aslına bakarsanız karakteri de bir nebze yansıtıyor.

Upuzun tırnaklara karşı mesafeli olan kadın sayısı oldukça fazla çünkü hem hijyenik kaygılar söz konusu hem de tüm tırnakları kırılmadan korumak zor. Ancak son dönemde ünlüler dünyasında gözümüze oldukça uzun tırnaklar çarpıyor. Ülkemizde henüz yeni yeni trend halini almaya başlasa da jel ve protez tırnaklar dünyada hayli popüler. Bunun sebebi tabii ki hem havalı durması hem de son derece dayanıklı olması; üstelik "nail art" açısından da harika zemin! Bu konunun detaylarını incelemek istedik.

Protez (Akrilik) Tırnak
"Protez tırnak" denince aklınızda marketlerde satılan ve alıp kendimizin yapıştırdığı tırnaklar gelmesin. Akrilik tırnakların mutlaka bu işi profesyonelce yapan merkezlerde, uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor çünkü sandığımızdan çok daha zahmetli. Bu tırnaklardan yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle iki saatlik süreyi gözden çıkarın; pek çok aşamadan oluştuğu için vakit alan bir işlem. İşlemden sonra bakımlarını düzenli yaptırdığınız takdirde altı ay kullanabiliyorsunuz. Peki, işlem nasıl yapılıyor? Öncelikle kendi tırnağınız törpülenerek işleme hazır hale getiriliyor. Protez, tırnağınızın orta noktasına gelecek şekilde yapıştırılıp istediğiniz boy ve şekilde törpüleniyor. Ardından jel ile tırnağın tamamı kaplanıyor ve özel cilalama işlemlerinden sonra istediğiniz oje sürülüyor. En büyük avantajları; tırnaklarınızın daima eşit boyda ve bakımlı gözükmesi, kendi tırnağınızdan daha sağlam olması ve sürdüğünüz ojenin tırnağınızda çok daha uzun süre bozulmadan kalması. Ücretine bakacak olursak, yapıldığı yere göre değişkenlik gösterse de fiyat aralığı 140-200 TL aralığında. 2-3 haftada bir ise mutlaka bakıma gitmek gerekiyor.

Jel Tırnak
Jel tırnak uygulamasında tırnağınızın üzerine ayrıca bir protez eklenmiyor ve uygulama direkt kendi tırnağınıza yapılıyor. Tırnağınızın üzerine kurudukça sertleşip tırnak görünümü alan özel bir jel uygulanıyor. En büyük avantajı ise kolayca kırılmayan ve ojesi bozulmayan tırnaklar sağlaması. Jel uygulamasında, jel ürün tırnağınıza sürüldükten sonra UV kurutma ışığına sahip bir cihazda kurutma yapılıyor ve bu işlem üç kat uygulanıyor. Ardından istenilen şekilde törpülenip ojeye hazır hale getiriliyor. Protez tırnak uygulamasına göre daha zahmetsiz olduğu için daha çok tercih edildiğini de söyleyebiliriz. Uygulamanın fiyatı 100-120 TL aralığında değişiyor.

BİZE ULAŞIN