Makyajda Yeni Dönem

Sonbahar makyajında bizi hangi renklerin ve uygulamaların beklediğini Deborah Milano lansmanında bir araya geldiğimiz makyaj sanatçısı Luca Mannucci’ye sorduk.

Giriş Tarihi: 10.10.2018 16:03 Güncelleme Tarihi: 10.10.2018 16:06

Hazırlayan: Damla Durak

Sizi yakalamışken önce yeni sezon makyaj trendlerini soralım; bizi neler bekliyor?
Bu sezonun en popüler uygulaması, elmacık kemiğinin üzerine ufak dokunuşlar ile elde edilecek doğal, aydınlık ve ıslak görünüm olacak. Göz makyajında ise hafif gümüş ve koyu yeşil tonlarının kullanıldığı dumanlı görünümlere rastlayacağız.

Hangi renkler ön planda olacak?
Trendleri yakından takip eden her kadın bu yıl kırmızı, pembe ve kiremit renklerinde göz farları kullanacak. Dudaklarda da nude tonlar hakim olmaya devam ediyor ancak kahverengi ve mor da sezonun yeni gözdeleri olmaya aday. Kış mevsiminde ise mat ve metalik bitişlerin kullanıldığı açık kırmızı rujlar ön planda olacak.

Yeni sezonun sizi en çok heyecanlandıran uygulaması nedir?
Kesinlikle mat ciltler… Ayrıca parlayan gözler ve dudaklar… Bu sezon makyajların odağı bunlar olacak.

Lansmanda kontur uygulamasının bu sene olmadığını ve tek renk ciltlerin ön planda olacağını söylediniz. Kontur kitlerimizle vedalaşalım mı?
Kontur uygulaması özellikle Türk kadınları tarafından çok fazla tercih ediliyor ancak cilt tipine ve şekline göre doğru uygulandığında iyi sonuç veriyor. Ayrıca bu sezonun trendi doğal görünümlü ciltler… Bu nedenle kontur kitlerinizi bir süre rafa kaldırabilirsiniz.

Deborah Milano'nun yeni koleksiyonuna baktığımızda mutlaka edinmemiz gereken ürünler hangileri?
Deborah Milano'nun yeni koleksiyonundan kesinlikle alınmasını tavsiye edeceğim ürünler Extra Mat Perfection fondöten ve Fluid Velvet mat ruj.


Son olarak Cosmo kadınlarına verebileceğiniz bakım, makyaj ve güzellik tavsiyeleri neler?
Her Cosmo kadını çantasında, cildin mat görünümünü düzenleyecek ve gözler ile T bölgesini ortaya çıkaracak bir kapatıcı bulundurmalı. Kırmızı ruj da olmazsa olmazlardan çünkü kırmızı tek başına kullanıldığında dahi genel görünüme renk katan ve gözlerdeki ışıltıyı ortaya çıkaran bir renk. Çok yoğun kapatıcı fondötenlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Mat makyaj özellikle fotoğraf çekimlerinde ciltlerin parlamasını engelleyecektir; bu önemli. Kaşları daha kalın göstermek ve gözlerle birlikte ortaya çıkarmak için kaş kalemi tercih edilebilir ancak tonu ve yoğunluğuna çok dikkat etmelisiniz.

BİZE ULAŞIN