Cildinize sahip çıkın!

Avokado çekirdeğinin cilde faydaları okumuşsunuzdur belki cildinize uygulamışsınızdır. Uygulamayanlar ve daha önce avokado çekirdeğinin cilt üzerindeki etkilerini bilmeyenler için avokado çekirdeği etkilerinden oluşan maddeler oluşturduk.

Giriş Tarihi: 01.11.2018 11:31 Güncelleme Tarihi: 01.11.2018 11:33

İşte size mucizevi avokadonun çekirdeğinin faydaları…

SİVİLCELERE İYİ GELİYOR
Sivilceleri geçirmekte avokado çekirdeği önemli bir etkidir. İşte size çok basit avokado maskesi: Ilık su ve rendelenmiş avokado çekirdeğini iyice karıştırın. İçerisine birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin. Sivilcelerin üzerine uygulandıktan sonra 5-6 dakika bekleyip yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

PEELİNG ETKİSİ
Fırında önceden 1 saat ısıtılmış avokado çekirdeklerini rendeleyin. Daha sonra rendelenmiş çekirdeğin üzerine öğütülmüş kahve ve deniz tuzu ekleyin. Bu yöntemi cildinize zarar vermeden yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve ılık su ile durulayın.

SAÇ BAKIMI
Parlak görünümlü, kepeklerden kurtulduğunuz, sağlıklı saçlar istiyorsanız bu yöntem işinize yarayacaktır. Avokado çekirdeğini rendeleyip Hint yağı ile karıştırdıktan sonra bir gün bekletin. Daha sonra sadece kafa derinize masaj yaparak sürün. Başınıza streç veya havuyla sarıp 1 saat beklettikten sonra iyice durulayın. Etkisini gözle gördüğünüz zaman inanamayacaksınız.

YÜZ MASKESİ
Rendelenmiş çekirdek ile toz kili iyice karıştırın, biraz su ekleyerek ve göz bölgesinden uzak tutarak cildinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın, nemlendirici kreminizi sürün. Elinizle cildinize dokunduğunuzda yumuşaklığı fark edeceksiniz.

BİZE ULAŞIN