Sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenler!

Ciltte oluşan problemler her kadının korkulu rüyasıdır. Herkes cildinin sağlıklı ve pürüzsüz olmasını ister. Sorunsuz bir ciltle yaşamak istiyorsanız (cildinizi tetikleyecek bir hastalığınız yoksa eğer) sizler için derlediğimiz bilgileri başucunuzdan ayırmayın.

Giriş Tarihi: 02.11.2018 17:13 Güncelleme Tarihi: 02.11.2018 17:17

Yediğiniz, içtiğiniz her şey, uyku düzeni, uyguladığınız ürünler cildinizi sağlıklı da yapıyor sağlıksız da. Cildinizin güzelliği bakın nerelerden geliyor...

Abur cuburdan uzak durun
En güzel cilt her zaman en sağlıklı olan cilttir. Abur cubur, sağlıksız yiyecekler yemek cildinizi istediğiniz gibi göstermeyecektir. Besin değeri yüksek gıdalar tüketildiğinde daha dinç ve sağlıklı görünüm elde edersiniz. Eğer cildinizden memnun değilseniz beslenme tarzınızı tekrardan gözden geçirip ona göre beslenmeye çalışmalısınız. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için, her gün taze meyve ve sebze tüketmelisiniz, kızartılmış gıdalardan ve şekerli atıştırmalardan gerekirse uzak durmalısınız.

Haftada bir gün peeling yapın
Cilt hücrelerinin dış tabakası belirli periyotlarda dökülür. Cildin alt katmanından sağlıklı bir cilt çıkması için peeling ürünlerini de belirli periyotlar da kullanmamız gerekir. Cilde peeling uygulandığı zaman yumuşak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Gerektiğinden fazla peeling yapıldığında cildin genç görünmesi için gerekli olan nem bariyerleri zarar görebilir. Bu sebeple cilt tipine bağlı olarak haftada 1 veya 3 kez mutlaka peeling yapılmalıdır. Bu yöntemi haftalık rutin olarak yaptığınızda elde ettiğiniz sonucu göreceksiniz.

Ürünleri doğru sırayla uygulayın
Cilt bakımları belirli aşamalarla ilerler. Ciltte iyi bir sonuç istiyorsanız bu aşamalara uymanız gerekir. İlk aşamada cilt temizlenir daha sonrasında tonikle arta kalan kirler temizlenir sonrasına cilt tipinize uygun serum uygulanır ve en son aşamada nemlendiriciyle cildinizi rahatlatırsınız. Serum nemlendiricinin üzerine sürüldüğü zaman bir sonuca varamazsınız. Bu sebeple aşamaların sırasıyla ve düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor.

Sorunlu bölgelere savaş açın
Her kadın (erkek) cildiyle sorun yaşıyor. Bu sorunları gidermek için bir sürü tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Cildin her kısmına tedavi uygulamaktansa sadece sorunlu bölgeleye tedavi uygulamak daha iyi olur. Çünkü cildin her yerine uygulanan tedavi, cildin doğal dengesini bozar. Bunun sonucunda da ciltte yağ üretimi artar ve gözenekler tıkanabilir. Cildinizin güzel ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız sadece sorunlu bölgelere tedavi uygulayın ya da uygulattırın.

BİZE ULAŞIN