kaç ayda bir değiştirilmeli...

Makyaj malzemelerinin ana ürünlerinden biri olan maskara kadınların vazgeçilmez makyaj ürünlerinden biridir.

Giriş Tarihi: 05.11.2018 16:34 Güncelleme Tarihi: 05.11.2018 16:34

Sürekli olarak kullandığımız maskaralar göze çok yakın olan kirpiklerle temas ettiği için herhangi bir enfeksiyon sonucunda görme organımız olan gözü doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden makyaj malzemelerinin temelini oluşturan maskaraları uzun süre kullanmadan değiştirmeniz gerekmektedir.
Özellikle göz çevresinin ıslak yapısı zararlı bakterilerin oluşumu için çok müsait olduğundan bu bölgeye uygulanan ürünlerin çok daha hassas olması ve seçilmesi gerekmektedir. Kirpiklerinize uyguladığınız maskaradaki bakteriler kirpiklere oradan göz bebeğine yerleşebilir.

MASKARAYI EN FAZLA 4 AY KULLANABİLİRSİNİZ!

Cilt ve göz enfeksiyonlarıyla sonuçlanabilecek bu durumdan kaçınabilmenin en önemli ilk adımı ise hijyenik makyaj malzemeleri kullanmak. Uzmanlar değiştirme süresinin 2 veya 4 ay arasında olması gerektiğini önermektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken konulardan biri de maskarayı daha uzun sürede kullanmak için içerisinde bir kaç damla su eklenmesidir. Kuruyan maskaralarınızı veya ömrünü uzatmak istediğiniz maskaranızın içerisine asla su eklemeyin bu uygulama gözlerinizde çeşitli alerji veya reaksiyon oluşmasına neden olabilir.

BİZE ULAŞIN