Kirpikleri dolgun ve uzun göstermenin ipuçları

Her kadın uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak ister. Bu haberde, size vereceğimiz tüyolarla daha güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

Her kadının hayalidir uzun ve gür kirpiklere sahip olmak. Kimi uzun kirpiklere sahiptir kimiyse sahip olmak için ekletir, kimiyse kat kat rimel sürer. Kirpiklerinizi dolgun ve uzun göstermek için bir kaç ip ucu vereceğiz sizlere...

1- Eğer kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırmak istemiyorsanız, kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayıp düzeltin. Daha sonra maskarayı sürün. Böylece kirpiklerinizi daha kolay kavramasını sağlar.

2- Kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Maskara ile birleştiğinde daha belirgin ve kıvrık kirpikler ortaya çıkacaktır. Fakat kirpik kıvırıcıyı çok sert uygulamaktan kaçının, yoksa kirpiklerinizin kırılmasına sebep olabilirsiniz.

3- Yeni alınmış ıslak maskaraları kat kat uygulamayın. Çünkü aşırı uygulama yapmak ağırlaşan kirpikleri ortaya çıkaracaktır. Böylece gözlerinize ağırlık yapacak ve sizi yorgun gösterecektir.

4- Maskarayı yavaş ve sakin uygulayın. Maskara fırçasına fazla ürün geldiğinde sıyırma işlemiyle ürünü azaltın. Böylece kirpikleriniz eşit miktarda dağılmış olacak.

5- Kirpik diplerinize eyeliner ya da suya dayanıklı göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bu işlem hem daha dolgun kirpik görünüm sağlayacak hem de bakışlarınıza anlam katacaktır.

6- Birden fazla maskara kullanmayı tercih edin. Önce tek tek ayıran maskarayı sürün daha sonra hacim ve dolgunluk veren maskarayı uygulayın.

7- İlginç yöntemlerden biri ise, maskaranızı uyguladıktan sonra üzerine maskara bazı ya da bir fırça yardımı ile bebek pudrası uygulayın. Ardından bir kat daha maskara sürün. Böylece daha dolgun ve belirgin kirpikler elde edeceksiniz.

BİZE ULAŞIN