Saçınızı güçlendirmek ve canlandırmak artık çok kolay!

İçerisinde bolca C vitamini olan limonun, her şeye faydası olduğu gibi saçlara faydası da göz ardı edilemez.

Saçlarınızın sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız sizin için araştırdığımız bilgilere göz atmanız faydalı olacaktır.

İŞTE LİMONUN SAÇA FAYDALARI

1- Mevsim değişiklerinden dolayı saçlar cansızlaşır ve güçsüzleşir. Bu sebeple saça limon sürdüğünüzde içerisinde bulunan C vitamini ve folik asit, saçınızı güçlendirir ve saç telinizin yapısını kalınlaştırır.

2-Limonun saçta oluşan kepekleri yok etmedeki etkisi oldukça yüksektir. Limon, sadece saçtaki kepeği yok etmekle kalmıyor saç derinizi de temizliyor ve tıkanmış saç köklerinin açılmasında büyük bir etken rolü oynuyor.

3-Saçlarınızı parlak ve canlı görmek istiyorsanız eğer limonu saç kremi ile karıştırarak saç uçlarınıza sürün ve 2-3 dakika bekletin. Saçınızı duruladığınız zaman sizde saçınızdaki değişimi göreceksiniz.

4-Yağlı saçlar kadınlar için oldukça sinir bozucu bir durumdur. Saçların yağlanmasını geciktirmek istiyorsanız limonu saçınıza sürerek hem saçınızı besler hem de saç yağlanmasını geciktirmiş olursunuz.

5-Saçınızı kimyasal saç boyalarıyla açmanıza gerek yok. Limonun içerisinde bulunan sitrik asit sayesinde saçınız doğal yollarla ve zarar görmeden açılacaktır.

LİMONUN SAÇA ZARARI OLUR MU?

Limonun içerinde bulunan yüksek asidikten dolayı saça çok fazla uygulandığı zaman saç diplerine zarar verir. Saçlarınızın kurumasını da sağlayabilir. Bu nedenle limonu saç üzerinde doğru bir şekilde kullanmaya dikkat edin.

BİZE ULAŞIN