Azalan malzemeleri nasıl değerlendirilir?

Makyaj malzemeleri biz kadınların olmazsa olmazıdır. Makyaj malzemesine ihtiyaç duyduğumuz gibi severek kullandığımız ve asla çöpe atmaya kıyamadığımız ürünler de vardır.

Vereceğimiz yöntemler sayesinde ürünlerinizi daha uzun süre kullanabileceksiniz.

Kırılan rujları eski haline getirmek
Çantamızda olmazsa olmazı olan rujlar, sıcaktan ya da darbeden kırılabiliyor. Böyle durumlarda sakın çöpe atmayın. Çünkü eski haline getirebilirsiniz. Nasıl mı? Kırılan veya yamulan rujunuzu elinizle tüp içerisinde düzeltin ve buzdolabınızın dondurucu kısmında bir gün bekletin. Rujunuzun eski haline döndüğünü göreceksiniz.

Kurumuş maskarayı tekrar kullanmak
Kurumuş maskaranızı sıcak su dolu kabın içerisine koyduğunuzda akışkan haline geldiğini göreceksiniz.

Biten allıktan dudak parlatıcısı
Severek kullandığınız allığınızın bittiğini görmek sizi üzse de, dudak parlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Dibini gördüğünüz allığınızı dudak parlatıcı ile karıştırın. Ortaya çıkan renge bayılacaksınız.

Çatlamış farlar, pudralar
Kırılmış, çatlamış farlarınız veya pudralarınız var ise sakın üzülmeyin! Vereceğimiz tavsiye sizi şaşırtacak. Bu gibi durumlarda dağılan parçaları bir bardak içine koyun daha sonra üzerine ispirto ve kolonya dökün ve krem haline gelene kadar ezin. Sonra tekrardan eski kutusuna koyun ve bir gece bekletin. Eski haline geldiğini göreceksiniz.

BİZE ULAŞIN