Saçları hacimli göstermenin yolları

İnce telli saçları şekillendirmek hayli zordur. Çok sık yağlanır. Yıkandıktan kısa süre sonra hacmini hemen kaybeder.

Her kadının hayali olan güçlü ve hacimli saçlara ulaşmanın püf noktalarını sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde...

Saç diplerini hareketlendirin
İnce telli saçların en büyük şikayeti saç diplerinin sönük durmasıdır. Bunun için abartıya kaçmadan saç spreylerinden yararlanabilirsiniz. Saçlarınızı içten dışa doğru krepelerseniz hacimleneceğini görecekseniz.

Saçlarınıza uygun ürünler kullanın
Saçlara hacim veren şampuanlar kullanabilirsiniz. Her markanın böyle ürünleri mevcuttur.

Saçınızın modelini değiştirin
Uzun ince telli saçlar olduğundan daha sönük ve hacimsiz durur. Saçlarınıza hacim kazandırmak için saçlarınızı kestirmekte fayda var. Son senelerin en trend olan lob kesimi, ince telli saçların kurtarıcısı olacak. Böylece hem stilinizi değiştirmiş olacaksınız hem de saçlarınıza hacim kazandıracaksınız.

Kuru şampuan kullanın
Kuru şampuan, sadece kirli saçı temiz göstermek için kullanılmamalı. Saçlara hacim veren etkisiyle ince telli saçların kuaförden çıkmış bir his uyandıracak. Tek yapmanız gereken saç diplerine sıkın ve parmak uçlarınızla masaj yapın. Etkisine bayılacaksınız!

Yeşil çay kullanın
Yeşil çay doğal antioksidan ve kafein içerir. Bu da saçların canlandırmasını sağlar. Yeşil çayı hem içerek hem de saçlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN