Güzelliğin 5 püf noktası!

Havalar soğudukça vücuttaki ve ciltteki nem oranı da azaldığı için ciltte kuruluklar oluşabiliyor. Özellikle bu aylarda cilt tonunda solgunluk, göz çevresinde morluklar, ciltte kızarıklıklar, pullanma gibi kötü sonuçlar oluşabilir.

Giriş Tarihi: 10.11.2018 10:43 Güncelleme Tarihi: 10.11.2018 10:44

Ciltteki bu olumsuzlukların giderilmesinde fayda sağlayacağını düşündüğümüz birkaç önemli bilgiyi sizler için hazırladık.

Cilt kuruluğu
Cilt kuruluğunu engellemenin önemli noktalarından biri de bol bol su içmektir. Argan yağının cilde faydası saymakla bitmez. İki damla argan yağı ile yüz, boyun ve dekolte bölgelerinize masaj yaparak nemlendirirseniz hem cildinize ferahlama getirmiş olursunuz hem de makyajınızı tamamladıktan sonra cildinizin daha sağlıklı ve ışıltılı durmasına sebep olursunuz. Böylece cildinizin kurumasını engellemiş olursunuz.

Kapatıcılar
Cildinizin sağlıklı olması için nefes alması gerekiyor. Bu nedenle makyaj ürünlerinizi alırken dikkatli olmalısınız ve cilt tipinize göre makyaj malzemeleri satın almalısınız. Cildinizi kapatıcı ve fondötenlerle boğmamalısınız. Burun çevresindeki kızarıklıkları ve göz altındaki morlukları kapatmak için kapatıcı özelliği az olan fondötenleri kullanmanız cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Işıltınızı yakalayın
Işıltılı bir cilt için, bronzlaştırıcınızı elmacık kemiklerinize ve çene tarafına hafifçe sürmelisiniz. Yanaklarınıza renk vermek için ise pembe kremsi allığınızı parmak uçlarınız ile kibarca dağıtabilirsiniz.

Gözler ve kaşlar
Gözlerinize vanilya tonlarında far sürdüğünüzde bu renkler sizi daha ferah ve doğal gösterecektir. Uygulayacağınız farı kaş yüksekliğine kadar nazikçe yayınız ve göz kapaklarınızın üst kısımlarına bronzer sürerek göz renginizi ortaya çıkarın. Kaş için ise fazla abartmadan doğal duracak bir şekilde kaşınızdaki boşlukları doldurabilirsiniz.

Dudaklar
Yüzümüzde en çok vurgulanmak istediğimiz bölgemiz dudaklarımızdır. İlk önce nude tonlarında bir dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyin daha sonrasında aynı kalemle veya aynı tonlarda ruj ile dudaklarınızı boyayın. Dudağınızı bu şekilde ön plana çıkartabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN