İş kadınlarına altın bakım önerileri!

Giriş Tarihi: 22.11.2018 13:37 Güncelleme Tarihi: 22.11.2018 13:43

Yoğun iş temposu arasında cildinize yeterince ilgi göstermiyor olabilirsiniz...

Tüm gün masa başında oturmak, kapalı bir ortamda bulunmak, sürekli çay-kahve tüketmek... Her biri sağlığı olumsuz etkilediği gibi malesef cildimizi de olumsuz etkiliyor. Bu etkilere sürekli maruz kalmak ise ciltte lekelenme, aknelere ve kırışıklıklara yol açıyor.

Peki nelere dikkat etmeli?

1- Yoğun makyajdan kaçının

Yoğun makyajlar, tıkanan gözeneklerin nefes almasını önler ve akne oluşumu başlatır. Bu sebeple cilt üzerine birçok olumsuz etkiler oluşur. Cildinizde gün boyu kalan makyajın olumsuz etkilerinden kurtulmak için cildinizin nefes alacak ürünler kullanabilirsiniz ve bir süre kozmetik ürünlerini cildinizden uzak tutmak cildiniz için en iyisi olacaktır.

2- Cildinizi gün boyu nemlendirin

Yoğun bir iş ortamında oluşan stres ve yorgunluk cildinizin kurumasına neden olabiliyor. Bu sebeple sabah-akşam bakım ritüelleri yapılması gerekiyor. Masanızda iyi bir nemlendirici bulundurarak gün boyu cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

3-Stresten uzak durun

Stres, cilt üzerinde en büyük olumsuz etkilerinden biridir. Cildin nem ve yağ dengesi bozar, Kırışıklıklara ve erken yaşlanmaya neden olabilir. Bu sebeple sağlıklı bir cilt için stresten uzak durmaya özen gösterin.

BİZE ULAŞIN